| Bojthe a întrebat:

Ce ati alege intre muzica folk si muzica comerciala de acum
justifica. ti
funda

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Aş alege folk-ul. Personal, nu pot suporta melodiile dance şi house din ziua de astăzi, din simplul motiv că această amestecătură de cuvinte fără sens şi beat-uri nu reprezintă muzică. Spre deosebire de cântecele folk, cele house nu transmit absolut niciun mesaj, toate conţin aceiaşi termeni (baby, dance, fire, despire, hot, love, dancefloor) şi nu au nicio orchestraţie sau instrumental clasic.
Părerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place mult muzica folk şi pe ea aş alege-o. Este plăcută auzului,are un mesaj frumos,te binedispune,te relaxează. În schimb, muzica din ziua de azi este la fel. Acelaşi ritm, aceleaşi versuri care se repetă de câteva ori şi aceleaşi tipe dezbrăcate cu buzele ţuguiate care le cântă.

| annnamarya a răspuns:

Sall! Eu as alege muzica de acum (nu as spune ca toata este comerciala).Imi placemult aceasta muzica mereu o ascult ...muzica folk-ca este cam demodata.Eu personal nu ascut de loc aceast gen de muzica(mereu aceeasi melodie, aceleasi cuvinte in fiecare piesa...da ma rog asta e parerea mea). Fiecare cu ce-i place.