| dulshe a întrebat:

Ce ati facut sa va lasati de fumat, in afara de vointa?

Răspuns Câştigător
| andi a răspuns:

Buna intrebarea! eu am fumat la scoala, dar nu trageam in plamani, consumam tigarile degeaba, si intr-o zi mergeam pe langa parca si m-am uitat la paketul de tigari, am constientizat k nu sunt bune de nimic si am aruncat paketu. era aproape plin. am mai dat sa imi iau tigari dar imi aduceam aminte de paketul aruncat si imi era ciuda. de atunci ...ani buni, nu am mai fumat, daca se putea numi asa. pupici!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
AMBIȚIE, asta lipsește!
Pa, pa.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Inca nu m-am lasat, dar le-am mai rarit!
Nu pentru ca as fi vrut neaparat sa ma las, dar pur si simplu nu mai pot fuma, abia daca mai pot termina una si asta destul de rar, in ritmul asta cred ca am sa ma las!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat niste pastile numite Champix timp de 2 saptamani.Combinate cu vointa am reusit sa le las.

| claw_4117 a răspuns:

Mi-am rugat prietena sa imi ocupe gura laughing de fiecare data cand dau a fuma.

| selef a răspuns:

Nu am mai cumparat tigari.

cristian
| cristian a răspuns:

Ca sa renunti la acest viciu trebuie sa-ti gasesti altceva care sa-ti ocupe tot timpul.

| sigmanet a răspuns:

Ca sa te lasi de fumat trebuie sa ai vointa si ambitie. In rest nimic. Totul tine de propria ta persoana.

| stefy_4690 a răspuns:

Cristian...am 15 ani...iti dai seama ca nu am fumat prea mult. dar la varsta asta cred ca poti deveni "dependent" si mai repede mai ales ca in grupul meu de prieteni era o sg tipa care nu fuma... si m-am lasat, nu ocupandu-mi timpul cu altceva. poti fuma aproape oricand... daca nu cumva oricand.big grin...deci ...nu tine de ce faci u ziua.parerea mea este ca ar trebui sa vrei cu adevarat sa te lasi, si sa nu te gandesti ca esti dependent...sau ca "vai.nu ma pot lasa"...asta sunt doar niste vb care le spun altii si care ne place sa le folosim at cand devin scuzebig grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei intr-adevar sa renunti la fumat... te pot ajuta, dar cred ca ar trebui sa discutam in particular. da-mi o adresa de mail sau un ID de mess si te contactez eu sau scrie-mi pe hdino@personal.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca se te lasi de fumat, trebuie sa-ti ocupi timpul astfel incat sa le uiti.asa am facut si eu, timpul care il pierdeam fumand, am inceput sa mananc cate o bomboana.la fiecare dorinta de a pune tigara in gura, hop o bomboana si uite asa n-am mai fumat de 2ani jumate precizez am 21 ani