| rox_8767 a întrebat:

Ce avantaje ai cand esti major?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cred ca mai multe responsabilitati decat avantaje, pentru ca se considera ca esti pe picioarele tale, te poti intretine muncind...eu asa am fost invatata, iar deviza la mine in familie a fost "am avut grija de tine pana la 18 ani, de-acum incolo ai tu grija de mine", super nu? "Si au trait fericiti pana la adanci batraneti."

| HBK a răspuns:

Pai poti sa faci ce vrei dar raspunzi pentru faptele tale.Atata tot.

| OanaG a răspuns:

Avantajee?

Trebuie sa fii mai responsabil, esti pe cont propriutongue

| anss23 a răspuns:

Cred ca ai mai multe dezavantaje decat avantajetongue

| Betty18 a răspuns:

Nu mai trebuie sa semneze parintii unele chestii, nu ai nevoie de procura de la ei sa pleci de exemplu intr-o alta tara...nah ce sa zic...nu cred ca sunt prea multe avantajestraight face
trebuie sa fii mai responsabila, si sa dai dovada maturitate si intelegerebig grin
peste 4 luni o sa fiu si eu majora, sincer imi este putin frica ca nu o sa mai fie la felbig grin

succes

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti major poti avea o gramada de privilegii si avantaje: de exemplu poti merge in Spania fara sa mai astepti pe altcineva sa iti dea semnatura, sau poti face ce nu faceai pana atunci(adica sa nu ai ora etc) si multe altelewinking