| FataLuiValter a întrebat:

Ce aveti de gand sa faceti dupa ce terminati liceul? Argumentati si de ce. Funda la cel mai bun raspuns!love struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea finante banci si in acelasi timp facultatea de pshihologie. vreau acest lucru pentru ca in viata e mai bine sa stii cat mai multe meserii, pentru ca niciodata nu se stie ce se va intampla. eu vreau sa ma fac contabila dar in acelasi timp pot fi si psiholog. Daca de exemplu nu o sa ma pot angaja ca si contabila am alta alternativa. Plus ca daca te duci sa te angajezi undeva ca orice si vede in Cv-ul tau cate facultati ai iti dai seama ca te va alege pe tine pentru post decat una care are decat o facultate.

Intr-adevar e foarte greu cu doua facultati in paralel pentru ca sunt zile in care ai examen la ambele facultati, dar in schimb pe viitor dupa terminarea facultatii sti ca o sa ai sigur n post de lucru.Eu in toamna intru la liceu abia dar sunt hotarata in privinta facultatii si a ceea ce vreau mai departe

Sper ca te-am ajutat sa iti dai seama pentru ce ai nevoie de 2 facultati sau mai multe bineinteles si sper ca o sa faci alegerea potrivita in privinta viitorului tau.

te pup.PaPa:*:Xhappybig grin

8 răspunsuri:
| AdrianBogdy a răspuns:

Facultatea e cea mai buna alegere!

| barbanta a răspuns:

Imi voi cumpara o casa in maiami voi vizita tot globul si dupa aceea ma voi duce la viena si cred ca ma voi imbogati si trai din jocuri de noroc

| doroteea a răspuns:

Dupa ce termin liceul, as vrea sa-mi continui studiile, poate chiar in domeniul Psihologiei si sa fiu pe cont propriu, n-as vrea sa fiu o povara pe capul parintilor. O sa incerc sa fac tot posibilul sa ma angajez si in acelasi timp sa-mi continui studiile si sper sa nu intampin greutati in ceea ce voi face. Sper ca liceul sa ma orienteze spre domeniul potrivit happy.

| Pho3nix a răspuns:

Sa dau la facultate si sa fac activitatile care le practic si acum.
Mai pe scurt, sa fac ceea ce-mi place. (ma refer la activitatea profesionala).

| Angel7 a răspuns:

-facultatea
in ziua de azi nu se mai castiga banii cu liceul...tu faci cum ti se pare mai bine:d

| Radu18 a răspuns:

Poi dupa ce termin liceul o sa ma apuc sa muncescwinking Ca sa am bani mei de buzunar, sa nu le mai cer la ai mei baniwinking

| Puiu_3680 a răspuns:

Facultatea de jurnalism si stiintele ale comunicarii. Pentru ca viitorul meu depinde de aceasta alegere. fundita?

| Mady5Stars a răspuns:

Dorm 2 zile de fericire ca am scapat de liceu!