| skiziiskiz a întrebat:

Ce boli poti face daca te tai cu lama pe brate(lama murdara, dar nu a mai fost folosita de nimeni)...

pleasee.repede :d

ce simptome ai la bolile alea?

4 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Nu faci nici o boala, doar daca nu te-ai taiat, daca te-ai taiat iti propun sa te dai cu spirt si sa pui un bandaj cat mai repede inainte sa se infecteze prea tare.Succes si sarbatori fericite!

| skiziiskiz explică:

Daa. dar daca ma tai cu lama nu imi sunt asa suparata.simpt ca mi se ia din supararesad...baietzii astia. ce pot sa`mi faca laughing

| playstow a răspuns:

Cea mai mare probabilitate e sa ai probleme cu psihicul.
dc vrei sa te sinucizi? dc sa te automutilezi? cred ca boala se numeste depresie psihica si se manifesta prin aceste ganduri negre. sfatul meu:fa un consult la psiholog(nu intelege psihiatru).
daca te-ai taiat din greseala e posibil sa poti face o infectie locala, dar asta depinde de corpul tau, de anticorpii din organismul tau.dezinfecteaza rana cu apa oxigenata, apoi rivanol si panseaza rana cu pansament steril. daca rana e profunda fugi la doctor ca astia stiu mai bine si nu sunt calai

| RamyF a răspuns:

Hepatita:tulburari digestive, icter(colorarea in galben a pielii), materii fecale decolorate, urina inchisa la culoare, oboseala, marirea volumului ficatului. Daca simptomele persista mai multe zile/saptamani du-te de urgenta la medic! Succes!