| mary_9593 a întrebat:

Ce cadou ar trebui sa ii cumpar unei prietene care implineste frumoasa varsta de 18 ani... sunt in pana de idei. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu sugestii >:". Oare ar fi mai potrivit sa-i dau bani? nu ma pricep deloc

Răspuns Câştigător
| DiMoDi a răspuns:

Depinde în ce relaţii sunteţi şi binenţeles de ce sumă dispui sau eşti dispusă să cheltuieşti happy Personal, detest ideea cadourilor în bani (mie cel puţin mi se pare o lipsă de politeţe). Şi depinde şi ce anume îi place amicei tale (nu-i oferi ciocolată cuiva care urăşte dulciurile, sau suferă de diabet, nu?) Sugerez un parfum fin, flori, o bijuterie, eventual o carte valoroasă, bilete la un concert sau spectacol (dacă e amatoare de aşa ceva)... sau combinaţii între acestea... Obiceiul este să îi dai ceva "de suflet" care este de folosinţă imediată (flori, parfum, bilete, dulciuri) şi ceva care să-i rămână ca amintire peste ani (o bijuterie, un bibelou, o carte)... happy

8 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

O rama digitala, un stick de memorie de 8 sau 16 Gb-e foarte util si practic.

mira
| mira a răspuns:

Un album elegant de fotografii, un album de arta, un tablou valoros daca beneficiezi de cosilierea unui pictor consacrat. Mira

eileen
| eileen a răspuns:

Un album muzical cu preferatii ei, un ipod, un aparat foto daca dispui de bani...

Bula
| Bula a răspuns:

Banii (cache) nu-i da, nu se cuvine!
Dar ii poti deschide un cont bancar, pe numele ei, in care sa depui o suma mai consistenta, din care sa poata merge intr-o vacanta... Si ii dai card-ul cadou.
In cuvinte ii poti spune si pentru ce ii dai, chiar in fata parintilor, chiar tuturor prezenti!

| joy a răspuns:

Poti sa-i cumperi un mp3-player.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu faci cadou bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mai buna alternativa la bani sunt acele vouchere cadou...cu diferite sume din diferite magazine si isi poate cumpara ea ceva dar mai bine zic sa faci si tu un efort sa aflii ce isi doreste sau ce i-ar placea deoarece e o zi importanta si o sarbatoreste cu voi asa ca merita un cadou pe masurawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un parfum rafinat