| marsy a întrebat:

Ce cadou ia_ti darui unei surori de ziua ei de nastere. avind in considerare k atinge virsta de 18 ani. happyhappy

Răspuns Câştigător
| cioko19 a răspuns:

Eu i-as cumpara un lantisor din argint. si o litera (prima litera cu care incepe numele ei )
batting eyelashes:*

30 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Un rucsac care are montate baterii solare si intr-un buzunarel sunt ustensilele aferente pentru incarcarea telefoanelor mobile de orice tip si a laptop-urilor.

| Antrax a răspuns:

Un bilet la un concert fff tare, as duce-o intr-un club super misto sau i-asi cumbara un parfum de la Avon(cv special)

mira
| mira a răspuns:

Lenjerie intima dantelata, un ceas smecher, un album de arta, un tablou valoros.Nu ai indicat suma de care dispui.

lolita
| lolita a răspuns:

Tu o cunosti mai bine eu iti dau cateva idei si daca ti se pare vreuna buna, o alegi:, aparat foto, mp4, o mini vacanta, haine, o sedinta la salonul de masaj, sauna etc sau chiar la salon de frumusete. un laptop(daca nu are), daca are masina, ceva pentru ea, un telefon de fite, daca isi doreste un animalut (ii iei unul), volum de carti (daca ii place sa citeasca), depinde daca este mai copilaroasa, matura, fitoasa, naturala etc. sper ca ti-am fost de folos.

| marsy explică:

Va reamintesk k lantishor la git si la mina are... :* happy

| marsy explică:

Mersi mult la toti :*

| covexrobu a răspuns:

laughing fa-i o surpriza placuta si cumpara-i un pachet de prezervative fosforescente sau poate un vibrator laughing Asta daca vrei sa razi putin de ea. Daca nu gandeste-te la ceva ce i-ar placea ei si nu are. Foarte mult depinde de bugetul tau. Apropo La multi ani surori tale. si sper sa nu te superi pentru prima idee.

| Andreeagen a răspuns:

Ia punete in locul ei ce ai vrea sa primesti?
Dar cel mai bine nu ar fi sa ii dai tu banii sa isi cumpere fata ce vrea de ei?
Sau daca vrei vreun cadou mai sentimental asa... O cutiuta de bijuerii mai veche asa o poti lua de la antichitatihappyGasesti multe lucruri faine pe acolohappy
Succes! SI la multi ani pentru pers respectiva

| EUSIATIT a răspuns:

Depinde ce si doreste pentru ca e sora ta poate stii. Daca dispui de bani ok un parfum bun / sau orice pentru virsta majoratului .mai ales cai stii gusturile... e sora ta nu?

| gabitza05 a răspuns:

Buna! LA MULTI ANI pentru sora ta.:*:*
I-as face o surpriza ducand-o la un salon de frumusete,i-as face o pozaa mare cu ea si prietenii si as pune-o in rama,i-as lua ceas.Deasemenea i-as mai lua:un ursulett mare,un buchet de flori(preferatele ei),role sau ceva ce si-a dorit mult si sa-i ramana o aminite frumoasa.
Aa ,uitasem ii poti lua si un animalut sau un papagalbig grin

| gabitza05 a răspuns:

Buna! LA MULTI ANI pentru sora ta.:*:*
I-as face o surpriza ducand-o la un salon de frumusete, i-as face o pozaa mare cu ea si prietenii si as pune-o in rama, i-as lua ceas.Deasemenea i-as mai lua:un ursulett mare, un buchet de flori(preferatele ei), role sau ceva ce si-a dorit mult si sa-i ramana o aminite frumoasa.
Aa, uitasem ii poti lua si un animalut sau un papagalbig grin

| d33a a răspuns:

Bijuterii, cosmetice sau haine.

| VladDu a răspuns:

O puta cu bateriilaughing gl.

| domidoc a răspuns:

Un vibrator cu bile.1]Imbini utilul cu placutul.2]Nu se va desparti de el niciodata.3]Te va pomeni mereu de bine in rugaciunile el 4]Nu va fi dezamagita in dragoste[cat timp va avea baterii] 5]...

Răspuns utilizator avertizat
| mihnea_5388 a răspuns:

Crde ca banii i-ar conveni mai mult

| macydacy a răspuns:

Pai am aceiasi pob.cu sora mea...implineste 19 peste 5 zile si m-am uitat pe mai multe site'uri si uite aici:
-trusa de machiaj
-set oja
-tricou cu logo ales de tine(poti sa te duci cu tricoul sa pui ce imag. vrei tu pe el)
-ipod
-un tort superb
-o vacanta la mare
-lenjerie intima
-o zi la salon
-geanta
-ceva personalizat(ex.perna,ceasca etc.)
-aparat foto
-petrecer surpriza
-o zi intreaga cu tine la mall
sau un telefon, carte, un tatuajbig grin(netemporar sau tempoar depindelaughing)sper ca ti'am fost de ajutor... funda daca ti'a placutbig grin

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Hmmm... un weekend de neuitat la mare!big grin

| ingerash_1766 a răspuns:

Ceva simbolic, nu conteaza valoarea cadoului, tot ce conteaza este sa-i placa, si sa se potriveasca cu hoby-urile ei, de exemplu.sau mai poti sai daruiesti ceva ce sa il aiba amintire toate viata, doar o data face 18 ani, nu? gandeste-te ce a dorit ea canva si nu a putut sal aiba, sau daca sti ca are un vis, pe care poti sa o ajuti sa il indeplineasca, ar fi un cadou perfect, nu conteaza cati bani dai pe un cadou, important e sa si-l doreasca ea

| sorina_9875 a răspuns:

ceva pe care sa-l tina ca amintire mereu. un inel mai special...nu trebuie sa fie neaparat foarte costisitor.sa fie din suflet

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

Buna!

pai.eu nu am nici sora nici frate... dar daca as avea i-as lua un un bibelou...care sa il aiba amintire si o carte(preferata ei)...eu asa as face!
pa'pa!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ia-s darui o bijuterie si o bluza sau ceva de genul, in cazul in care nu ai destiu bani sa ii cumperi o bijuterie, poti sa ii faci o pertecere surpriza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-as lua ceva ce stiu ca isi doreste de mult timp.
De ex: (pe langa ce a spus Lolita): un parfum, un mouse haios, o hainuta pe care a vazut-o si ti-a spus ca i-a placut, o geanta, un voucher pe care il poate folosi la magazinul ei preferat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-o intr-un magazin (la mall) si spune-i sa-si aleaga ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca bijuteri are ceva frum care o sa ii placa d exemplu o masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu tias zice sa pregatesi o petrecere surpriza ca doar isi face majoratul ai spus ca atinge virsta de 18 ani si dupa ce se termina petrecerea sa mergeti intr-o mini vacanta doar voi doua eu asa as face daca as fi in locul tau dar nu mai conteaza tu stii cum e mai bine ca doar e sora ta si stii tu cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tip care sa i-o bage pana in adancul sufletului, Bucuria sa i-o bage, nu altceva! LA CE V-ATI GANDIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic