| princessmary a întrebat:

Ce cadou sa ii daruiesc maine (adica azi) prietenului meu, sa il confectione.Mentionez ca sunt pmreuna cu el doar de 2 zile.Ne cunoastem de 6 ani.Si ne vedem minim 5 ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
| mrsolo a răspuns:

happy Pai oferai ceva masculuin un lantz o bratara de argint, nu fa prostia sa ii oferi un ursulet cum am mai auzit pe aici!

| marpey16 a răspuns:

Trebuie sa fie ceva ce el sa aprecieze. Daca va stiti de 6 ani, trebuie sa stii ce ii place cu adevarat si chiar daca la exterior nu se arata a fi emotiv, in interior fiecare om are o latura sensibila. Cadourile de Valentine's Day, trebuie sa fie sincere si din inima. Nu prea stiu ce sa iti zic sa ii iei, pentru ca nu il cunosc. Trebuie sa te reprezinte.
Eu iti pot sa cateva sugestii "oarbe":
Poti face o poza cu el si o pui intr-o rama, cu porumbei sau inimioare, iar pe spatele pozei ii scrii cateva cuvinte din inima, pe o foaie de culoarea lui preferata sau roz.
Sau daca ai talent la desen, ii poti face un portret si o poezie. Sau poti merge la un portretist.
Poti sa ii iei un cadou amuzant, de exemplu un omulet care sa tina in mana o inima sau ceva, foarte colorat. (asta nu e o idee foarte reprezentativa pentru Valentine's Day)
Iti poti face o poza de buletin si ii spui sa o puna in portofel, ca sa isi aminteasca de tine. Sau o poza cu voi doi ca sa o puna in buletin.
O sa iti vina tie o idee. Ce am scris eu pe aici, este numai ca sa iti vina inspiratia. Poate folosesti vreo idee dintre astea...
Pupici, Marp :*

| Art a răspuns:

Ai putea sa ii faci ceva facut de tine. Gen o bratara sau ceva ce va leaga pe voi doi...