| StfStf a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplinesti si ce probe trebuie sa dai pentru a intra la liceul de arta la muzica ( canto ) si din ce se da bacu la arta? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Pentru a intra la un liceu de arta la sectia canto, trebuie sa stii sa stapanesti bine cel putin un instrument muzical, si sa ai ureche muzicala dezvoltata, mai importanta decat vocea. Bac-ul nu stiu la ce se da, dar presupun ca la celelalte licee, si ceva specific fiecarei sectii. Bafta! happy