| ionel_2438 a întrebat:

Ce crede ti ca se va antampla cu planeta noastra? cat mai dureaza agonia asta an care traim referitor la noi romanii? cand ne vom trezi la realitate pooop

5 răspunsuri:
| Encore a răspuns:

Romanii?
Niciodata nu o sa fie la nivelul celorlalate tari din europa, cu SUA sau Japonia nici nu putem compara... probabil noi traim acum la fel ca Franta... cand era Franta in 1850... Cainii de pe strada, lumea care te jigneste pe strada doar pentru modul cum arati, infractiunile, crimele, violurile, CORUPTIA si multe altele la care suntem lideri in topul europei...
Daca fiecare cand isi desface o ciocolata si o arunca pe jos, zice "lasa ca nu sunt singuru care arunca" sigur nu o sa fim la nivelul celorlalti...
MENTALITATEA de roman ne strica...
Parerea mea, Bafta.

| JackieSue a răspuns:

Noi spunem ca sunt aia prea mimozi.laughing
Oricum poate ar fi mai bine daca nu ar veni toti tiganii din India sau din tarile sarace in Romania.Pentru ca eu vad mereu oameni deschisi si care vor sa vorbeasca cu tine(pe strada ii intalnesc sau in tramvai). Mereu ma intreaba cineva ceva sau mie si unei alte pers i se intampla acelasi lucru si asa se dezvolta o conversatiesmug. Totu` e sa fii dragut cu oamenii. Faza naspa e ca suntem cam prosti ...nu nepoliticosi...prosti.Nu stim engleza cand vine un turist. Cei care o stiu, n-o vorbesc ori pentru ca le e rusine sa greseasca ori pentru ca nu se iveste ocazia.

straight faceby zu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa raspund scurt si la obiect... tigani sunt de vina...scuzatimi rasizmul...dar.majoritatea strica tot... uni tigani...chiar jos palaria n-am ce sa le zic...

| St!L a răspuns:

Avand in vedera ca sunte cam cu 50 de ani in urma....nu prea vad cum...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Draga Ionica, eu cred ca planeta asta va face POC intr-o zi pentru ca sunt multi ignoranti pe lumea asta. Si o mare parte s-au aciuat si pe TPU sa puna intrebari despre viitorul tarii... Dar dupa cum se prezinta ei, viitor de aur tara are: aurul prostului!