| Maduu200 a întrebat:

Ce credeti ca,crede un barbat pe care il atrage mult o femeie si are ocazia sa se culce cu ea sau cel putin sa o sarute si ea il refuza spunandu-i zambind ca daca nu era insurat incepea ceva cu el si ii da de inteles ca ii place si ei de el.
El are sotie si are si copil si nu este deloc fericit langa ea, au multi ani de casnicie 15
Sa zicem ca el este foarte curtat de femei si arata si bine.Ce credeti ca, crede dupa ce a fost refuzat asa?
Majoritatea femeilor cu care a umblat nu au tinut cont de faptul ca el e insurat si faceau ce nu facea cea de care ii place acum

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Greu se mai fac oamenii oameni!
Mare dreptate a avut cel care a scris aceste vorbe.
După 15 ani de căsnicie o femeie se apropie de 40 de ani și puține se pot lăuda că mai sînt ca la 20, măcar că multe și-o doresc.
Și-atunci, dacă el, pe la vreo 40 de ani, și arată bine, atunci nu e chiar anormal să se fi săturat de „băbătia " de acasă.
Rele oameni, dom*le!
Intervine, la acest moment, caracterul individului și, vorba aia, „Dumnezeu cu mila".
Partea cea mai proastă e că la mijloc există un copil care nu are nicio vină pentru aceste situații.
Zice o vorbă: „Părinții mânîncă aguridă și copiilor li se strepezesc dinții".
Dar nu e numai la noi așa. E peste tot la fel.
Asta e numai un fel de a vorbi, să fiu și eu la temă. Că am experiența a 46 de ani de căsnicie. Dar, de dat sfaturi, nu e cel mai indicat lucru, atunci cînd e vorba de căsnicia altora. De dragostea altora.
Să fiți sănătoși!

| darrio2007 a răspuns:

Asa este in relatiile extraconjugale.Cauti la alta ce nu gasesti la cea de acasa. Dupa atatia ani intervine rutina intre soti.Problema e ca nu fac in asa fel sa treaca peste asta.In locul lui mi-as vedea de casnicie.Macar pentru dragostea purtata copilului. Cele cu care spui ca a umblat sunt niste femei usuratice si fara constiinta.

| Hakuouki a răspuns:

Eu cred ca cea care l-a refuzat a facut foarte bine, cel mai bine ar fi sa incerce sa reaprinda flacara in casnicie, dar daca nu se poate, sa se desparta de sotia sa si apoi sa caute alte femei, pana la urma sotia lui i-a oferit un copil si a stat alaturi de el, nu merita sa o insele, macar ar putea si femeie sa-si refaca viata. Eu cred ca tipul e pe ganduri, oricum o crede pe cea care l-a refuzat o fata cu psihicul tare si cu capul pe umeri care nu se lasa usor. Dar chiar crezi ca e o idee buna inceperea unei relatii cu un tip care si-a inselat sotia? Zic si eu.

| Maduu200 explică (pentru Hakuouki):

Poate ca isi inseala sotia ca nu mai este cum era inainte sa o ia de sotie, nu se mai machiaza, nu mai e sexy, nu se mai dedica 100% lui, e mai rece si pune pe primul loc copilul, bine ca doar nu il pune pe locul doi dar sa fie la fel cum a fost si inainte.
Pe viitoare poate ca nu o inseala daca este cum vrea el, diferita de sotia lui

| Hakuouki a răspuns (pentru Maduu200):

Faci cum crezi...sau ma rog acele persoane fac cum cred de cuviinta, eu am raspuns doar la intrebare, in definitiv nu eu sufar, dar e o chestie obisnuita la indragostiti sa ii iei apararea, sa crezi ca nu el greseste ci ceilalti, nu il cunosc, o fi un om bun, dar pe baza povestirilot tale mi-am spus parerea. Cum spuneam, nu eu sufar. Succes.