| Ally_8613 a întrebat:

Ce credeti ca doare mai tare? tradarea unei prieten sau tradarea persoanei ce o iubesti? ati putea trece peste o tradare?

Răspuns Câştigător
| Lenush a răspuns:

Pai dupa parerea mea daca te tradeaza un prieten nu este asa de grav pentru ca prieteni poti sa iti faci alti si asta e.
dar daca esti tradat de persoana pe care o iubesti este mai urat pentru ca in acel moment simti ca pierzi ceva important din tine, ti se rupe sufletul, pentru ca daca aceea persoana era jumatatea ta nu mai poti sa o inlocuiesti
pentru mine cea mai grava tradare este cea care vine din partea persoanei iubite si nu cred ca as putea suporta asa ceva, tocmai de aceea am incercat sa conosc pe persoana respectiva foarte bine si apoi sa pun suflet in ceea ce fac pentru ea.
asa cred ca e mai bine
sper sa te ajute...
paaa
Lenu

13 răspunsuri:
| laura_9178 a răspuns:

Ambele dor ingrozitor de tare. dar tradarea persoanei care o iubesti doare mai tare broken heart

| kidu_6779 a răspuns:

Nu exista comparatie intre cele doua.
Daca cineva iti este prieten, in consecinta il/o iubesti.
Desi iubirea de frate/sora nu poate fi comparata cu dragostea, asta nu inseamna ca este mai putin importanta.
Cand in viata unui om apare un nou prieten, iubirea pentru cei vechi nu se diminueaza, ii poti face loc in inima ta fara sa "scoti" pe nimeni sa zic asa.
Astfel... orice ai face, o tradare ramane o tradare.
Oricum le-ai compara, amandoua te pot dobori cu usurinta.

Daca as putea trece peste o tradare?! Hmm... uneori sunt prea orgolioasa insa daca tin la persoana respectiva/il iubesc i-as acorda macar sansa sa se apere. Daca stie cum sa o faca si chiar ii pasa de daca il/o iert, probabil as trece peste insa cu grija.

Atunci cand rupi inima cuiva in mii de bucatele...degeaba o lipesti la loc caci urmele raman.

| CokoStar a răspuns:

Tradarea unei persoane ce o iubesti.Nu poti trece peste o tradare.

| Adredemesconf a răspuns:

Eu cred ca amandoua tradari dor foarte tare. Probabil as putea trece peste o tradare, dar greu.

| rockaholic a răspuns:

A persoanei iubite dar şi al unui prieten.

| Aly07 a răspuns:

Da, eu personal sunt genul de persoana care mai acorda o sansa, nu stiu daca e bine, dar eu merg pe principiul asta, ma rog acum depinde si de contextul situatiei happy.
Bafta

| dllm. a răspuns:

Hm. destul de buna intrebarea ta, nu stiu sincer cum sa iti raspund. pentru ca aseara am fost tradata si de persoana iubita, si de prietena cea mai buna, adica? adica sa-u cuplat! presupun ca dor aman2oua. pentru ca, 1)persoana iubita - face parte din tine, ai cladit iubirea, caramida cu caramida.(vorba vine) iar 2 )prietena /prietenul cel mai bun - persoana in care ai avut incredere si i-ai spus tot ce aveai pe suflet, persoana care ti-a plans pe umar, sau i-ai plans pe umar.so...aman2ua dor.

with love,

roxanne

| sasha a răspuns:

Cel mai rau doare atunci cand te tradeaza impreuna si peste o astfel de tradare nu ai cum sa treci, daca ma tradeaza un prieten sa zicem ca in timp as putea trece peste asta insa daca m-ar trada iubita nu as reusii nici cu cea mai mare vointa a mea este ceva ce nu poate fi uitat pentru ca doare foarte tare sad

| ioana996 a răspuns:

Nu stiu de ce... dar toti spuneti acelasi lucru; ca tradarea unui prieten e mai usoara. ei bine nu este asa ganditiva in general fetele. cati baieti nu exista pe lumea asta de care puteti sa va indragostiti? dar prietenia este altceva...trebuie sa iti alegi bine prieteni pentru ca uni sunt falsi si doar adevaratii prieteni te-ar ajuta sa treci peste o tradare in dragoste.

| Madalina1455684 a răspuns:

Eu nu trec peste o tradare.Eu consider ca daca o persoana te tradeaza acum si iti cere iertare te poate trada oricand si oriunde in timp ce tu crezi ca nu te va m-ai trada niciodata.
Eu am patit-o cu o "prietena" adica ea ma mintit si si-a cerut scuze de zeci de mi de ori si i-am spus clar daca tu m-ai mintit acum eu te consider mincinoasa toata viata.Eu nu as avea cum sa trec peste o tradare daca eu nu trec nici peste o minciuna.
Poate ca sunt m-ai dificila dar daca nimeni nu a putut sa ma schimbe pana acum garantez ca nimeni altcineva in afara de Dumnezeu nu ma va putea schimba vreodata.
Va rog sa imi scuzati greselile de ortografie.Nimeni nu-i perfect!

| HySpear a răspuns:

Eu cred ca cea a persoanei pe care o iubesti doare mai tare, dar si a unui prieten mai ales daca esti din copilarie prieten cu el sau chiar daca nu din copilarie, un prieten foarte bun, tot doare...

| Ionela_5680 a răspuns:

Dupa parerea mea ambele, dar cel mai greu e daca te tradeaza impreuna. Mi s-a intamplat si mie acest lucru la 2 zile dupa ce m-am certat cu prietenul meu, el s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea.Asta s-a intamplat acum un an, dar nici acum nu am reusit sa trec peste

| yanny`s a răspuns:

Amandoua. eu nu as suporta sa fiu tradatahappy