| anonim_4396 a întrebat:

Ce culory se poarta in vara anului 2009 si cum le putem accesoriza?

3 răspunsuri:
| sese a răspuns:

Http://www.elady.ro/articole/Moda/Moda-2009.html iar ca "accesorizare": bmw serie 7, bentley, mercedes ...chiar si un catelus dragut si afectuos.

| JustMeFlory a răspuns:

Se poarta gri, roz, albastru, oricum jocurile de culori! si accesoriile XXLhappy

| BluePuff_3062 a răspuns:

Institutul Pantone Color a intocmit topul celor 10 culori pentru sezonul primavara-vara 2009. In acest top se gasesc culori electrice si vibrante dar si temperate sau neutre. Iata top 10 culori pentru primavara lui 2009:

Bleu Royal
Daca sezonul trecut albastru iris a fost in top, noul sezon aduce in prim-plan albastrul roial. Aceasta nuanta poate fi intalnita in prezentarile de moda in cele mai uimitoate combinatii.

Lila

Tot ca o reminescenta a sezonului toamna-iarna 2008, movulramane in top dar intr-o nuanta varatica mai blanda, mai calda si mai romantica. Este vorba de lila-ul atat de mistic.

Galben solar

Galbenul inspira voiosie si optimism si aminteste de vara ce ne asteapta. Gandeste-te la galbenul lamailor si la luminozitatea zilelor insorite.

Roz – somon

Inca o culoare care te face sa privesti in jurul tau mult mai increzatoare si care te intoarce la copilarie este rozul-portocaliu sau rozul somon.

Fuchsia

Pentru un look seducator apeleaza la haine dar si la gloss sau lac de unghii intr-o culoare vibranta ca fuchsia. Datorita sub-tonurilor albastrui, acest rosu rece adauga un strop de eleganta.

Roz prafuit

Cand zici culori neutre ai tendinta sa te gandesti la crem si bej. Ei bine, sezonul 2009 aduce un bej romantic in persoana unui roz prafuit.

Gri-argila

Tot pe paleta neutra de culori se numara si gri-ul argila cu subtonuri verzi-albastrui. Aceasta nuanta poate realiza o combinatie fericita cu celelalte 9 culori.

Verde vibrant

Verdele este prima culoare care-ti vine in minte cand spuiprimavara. De aceea, in colectiile pentru sezonul 2009 vei gasi 3 tipuri de verde. Printre ele se numara verdele vibrant, acel verde care-ti inspira ideea de proaspat si renastere.

Verde crud citric

Un verde lime care te ajuta sa creezi combinatii sofisticate.

Verde clar

O nuanta curata ca suprafata unui lac, care inspira la meditare.

ele.ro