| asdf123456123456 a întrebat:

Ce de-a reguli laughing. Bun, eu sunt noua pe aici si vreau sa aflu si eu care'i faza cu funda. Pentru ce se strang si la ce sunt bune big grin laughing)

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Sa te dai mare ca ai multe

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt bune la nimic.Nimicul e chestia care te face sa crezi ca ai ceva in comun cu nimicurile care te inconjoara.Primesti funda, te bucuri si vrei alta.Asa e omul.Mereu vrea mai mult

| Firefly a răspuns:

Funditele sunt un mod de a aprecia raspunsul care te-a ajutat cel mai mult.
Ca sa devii expert TPU, nu conteaza cate fundite ai, conteaza sa dai raspunsuri pertinente si inteligente.
Ca sa daruiesti cuiva o fundita (cu alte cuvinte-sa declari un raspuns castigator) dai click pe fundita din dreptul raspunsului care te-a ajutat cel mai mult.
Funditele nu ajuta la nimic.

| clauss a răspuns:

Funda=aprecierea maxima a celui care a dat raspunsul bun sau care a fost de ajutor celui care a pus intrebarea, ea valoreaza 100 de puncte si iti foloseste la ridicarea in rank

| MICHAel a răspuns:

E buna sa te lauzi cand iti viziteaza cineva profilu sa zica " ete asta are x funde" in rest la nimic

| Fundiツ a răspuns:

Sa-ti explic: funda este ca un fel de premiu si valoreaza 50 de puncte si ea se da la raspunsul care te-a ajutat pe tine cel mai mult si daca nu sti unde se da ea dupa ce a scris cineva in dreapta scrie declara raspuns castigator scris pe o medalie

mi-o dai mie? plz

| loryka00 a răspuns:

Ca sa intrebi tuwinking.