| Camd_Denii_2001 a întrebat:

Ce e cu diplomele date la sfarsit de clasa a 8 a pentru liceu? Am inteles ca fara ele nu intri la liceu. Am fost anuntata acum o saptamana sa duc doua poze la secretariatul de la vechea scoala pentru ca mi se vor da respetivele diplome. E adevarat ca fara ele nu intri la liceu?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform legislatiei existente in vigoare in tara noastra invatamantul de 10 clase este obligatoriu. Ca urmare poti trage de una singura concluzia finala. Presupun ca este o gogorita inventata de cineva sa-si bata joc de tine. Multa sanatate si spor la invatatura in liceu.