| Minnie_8765 a întrebat:

Ce efect asupra organismului(de 15 ani) pot avea tratamentele cu hormoni? Acestea fiind recomndate de medic pentru reglarea anumitor functii ale corpului. Vreau sa stiu efectele negative, daca exista, plz!

1 răspuns:
| mariazet45 a răspuns:

Daca sunt recomandate de medic, nu prea sunt multe de spus. Nu se poate sa primesti sfat sa nu iei ceva ce ti-a prescris medicul. Pot fi efecte adverse dar asta in functie de organimu fiecaruia. Poate sa creasca mustata sau la baieti sanii, am vazut copilu unei vecine care a luat medicamente prescrise de medici de altfel care i s-a intamplat asa ceva, daca simti ceva poti intrerupe imediat tratamentu si nu se intampla nimic.