| VerOneLu a întrebat:

Ce este mai de pret dragostea sau prietenia?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ambele pentru ca fiecare are rolul ei

| mihaelaa18 a răspuns:

Dupa parerea mea ambele ar fi de pret pentru noi, pentru ca intotdeauna avem nevoie de un prieten bun langa noi, si pe cineva care sa ne iubeasca.
Pacat ca in ziua de astazi prietenia rar se mai gaseste.In ziua de azi mai mult pe interes sunt toti.
Daca ai fi pus intrebarea aceasta acum o saptamana ti-as fi raspuns ca prietenia, insa acest raspuns este dragostea.Mai ales daca gasesti persoana potrivita, care sa te iubeasca, si in afara de iubit sa iti fie si un prieten bun nu ar mai conta nimic, te-ai simti cu adevarat implinithappy

| LonelyLoner92 a răspuns:

Dragostea.

| yo547 a răspuns:

Depinde eu zic dragostea.

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Ambele sunt la egalitate! :*

[daca tu te referi ca cineva ti-a pus sa alegi... dintre dragoastea ta si prietenii mai bine renunti la cei acre tio pus sa alegi (parerea mea! :*)]

BAFTA! :*

| Etiene a răspuns:

Uneori dragostea se pierde in timp si se transforma intro prietenie puternica pana la moarte; ma refer la cei casatoriti. Iar prietenii legate in copilarie(si ma vad pe mine cu prietenul meu, decedat) raman puternice si dincolo de moarte(copilul lui e ca si al meu).

| anutzaEu a răspuns:

Pai depinde, daca un baiat se baga in prietenia unor fete, mai importante e prietenia.
Asa mi se pare mie...
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| anutzaEu a răspuns:

Ma intrebam, de ce nu le poti avea pe amandoua?
Eu cred ca de baieti o sa mai ai parte toata viata, dar de o cea mai buna prietena pe care o cunosti de la gradinita, nu cred...

| VerOneLu explică:

Am ajuns intr-o situatie ca trebuie sa aleg intre prietena mea cea mai buna pe care o stiu de la gradinita si intre prietenul meu.Ce sa fac?