| DdDiaa a întrebat:

Ce este mai important? Sa iubesti sau sa fii iubit?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel mai important este sa iubesti si sa fii iubit

| positivity a răspuns:

Ambele lucruri sunt importante!
Însă părerea mea este că a iubi pe cineva este și mai important! Gândește-te la sentimente, afli că cineva te iubește, zici „ok, nimic special; toată lumea mă iubește". Însă când iubeștu TU pe cineva, simți acei fluturași în stomac, te gândești doar la acea persoană. Simți de n ori mai multe lucruri când iubești, decât atunci când ești iubit!

| Roses a răspuns:

Sa iubesti e cel mai tare sentiment.

| Axys a răspuns:

Ambele

| Carmen100 a răspuns:

Sa fii iubit dupa parerea mea, pentru ca degeaba iubesti nebuneste daca sentimentul nu este reciproc

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! happy Pai daca iubesti pe cineva care nu te iubeste, e trist deci nu-i prea bine! Si daca te iubeste cineva, iar tu nu ai sentiment reciproc iar nu e bine happy
Deci ambele la fel de importante happy

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Sa iubesti happy daca iubesti nu poti fii trist/a chiar daca acea pers nu stie ca existi sau nici nu te baga in seamahappy sa iubesti inseamna sa ii vrei tot binele din lume acelei persoane indiferent cu cine este si sa-ti doresti sa fie fericita, deoarece la un moment'dat vei gasi si tu persoana pe care la fel.s=o iubesti dar si ea pe tine. tongue sper ca ai inteles cevalaughing

| Daydream a răspuns:

Both! De ce sa stai cu cineva pe care nu-l
iubesti sau care nu te iubeste!?

| ClauA17 a răspuns:

Ambele!

| BeatriceNagy a răspuns:

Ambele sunt importante dar cred ca a iubi este mai de pret. Pentru ca, daca iubesti pe cineva si acel cineva nu te iubeste, tu iti doresti doar ca el sa fie fericit. Asa ca, atata timp cat el e fericit, si tu esti bine, pentru ca fericirea ta depinde de a lui.