| Anonimul151 a întrebat:

Ce este onlyfans? Știu ce este, ca se postează conținut pentru adulți etc. Dar, doar conținut de genul se postează sau și alt conținut? De ex, cum se postează pe insta, diferite subiecte interesante, despre nutriție etc...

Nu încurajez să se facă onlyfans, nu încurajez persoanele să posteze conținut de adulți pe astfel de platforme doar pentru niște bani.

Am pus întrebarea deoarece cunosc persoane care, din păcate se postează dezbrăcate și postează pe acea platformă. Și câștigă bani. Eu nu fac și nici nu voi face asta ( mă refer la conținut pentru adulți).

Plus că acum pentru adolescenți, e la modă chestia asta, sa postezi conținut de adulți doar pentru a primi bani...

Eu repet, nu încurajez chestia asta.

5 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Pe onlyfans se postează strict conținut pentru adulți, poze, video-uri nud, explicit, sau in lenjerie, atât, nu alte subiecte. Lumea nu plătește sa vadă sfaturi de nutriție, video amuzante, etc, acolo nu este ca Facebook sau insta cu reels, este o rețea de socializare, dar se postează strict conținut pentru adulți

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Madaxo97):

Este foarte cunoscut pentru continutul de material pentru adulti, dar tu daca vrei, poti sa pui acolo ce vrei tu. Ca nu o sa prinda continutul tau fata de restul, asta-i alta treaba.

| Madaxo97 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Da, nu m-am gândit la asta, așa e

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Madaxo97):

Stiu asta ca un prieten de al fratelui meu are cont de onlyfans si posteaza la vrajeala poze cu cartofi laughing. La inceput i-au donat unii ceva zeci de euro acolo, dar dupa aia a ramas pustiu laughing

| Qhs a răspuns:

Hei.

OnlyFans este o platformă online de conținut prin abonament unde creatorii pot câștiga bani de la utilizatorii care se abonează la conținutul lor. Deși este cunoscută în principal pentru conținutul pentru adulți, nu se limitează doar la acest tip de conținut.

Pe OnlyFans, creatorii pot posta o varietate de conținut, inclusiv fitness, nutriție, muzică, artă, modă, educație și multe altele.

Este adevărat că platforma a devenit faimoasă în principal datorită conținutului pentru adulți, deoarece oferă un mod prin care creatorii pot monetiza direct acest tip de conținut fără intermediari.

Creatorii au control total asupra ceea ce postează și pot seta prețuri pentru abonamente, oferind conținut exclusiv celor care plătesc. OnlyFans oferă posibilitatea de a interacționa direct cu abonații prin mesaje private, streamuri live și postări exclusive.

Deși OnlyFans poate fi folosit pentru diverse tipuri de conținut, este important să reții că decizia de a posta pe această platformă trebuie să fie bine gândită, mai ales în ceea ce privește confidențialitatea și impactul pe termen lung asupra reputației personale.