| iiiiiii a întrebat:

Ce este un nintendo
:d?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Nintendo este o consola de jocuri...ca playstation.
nintendo sunt de mult pe piata...cand eram eu mic... avea un prieten de al meu un nintendo adus de afara.

3 răspunsuri:
| HeleneKess a răspuns:

OZ habar n-are!

Nintendo nu e o consola in sine ci o firma de console.
Cele mai populare sunt Wii-controlat cu o telecomanda si vazut pe monitorul TV-ului; DS original/lite- consola mica, cu touch-screen; DSi/DSi XL-consola mica, cu touch-screen, insa mai avansata fata de lite si original, tot cu touch-screen si GameBoy-o consola mica, de data asta fara touch-screen, cu butoane, vrsiune ff veche.
Eu am Wii si DSi XL si sunt ff incantata de ele.

| iiiiiii explică:

@pinguinul_bazat
da, la asta ma refer