| alexalex_4797 a întrebat:

Ce exercitii(de coloana) pot face pentru a ma inalta?, fara a face vreun sport.(am 16ani si 1.70inaltime si vreau sa ma inalt 4-5cm in 5-6luni). dati-mi niste idei pls...inca odata fara sa fac sport...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te inalti facand exercitii de coloana. Incearca sa iai vitamina C in fiecare zi si alearga pe loc du piciorul la piept in timp ce alergi si fa asa pana obosesti sa iti clatesti gura cu apa ca sa iasa toxinele [apoi scuipi]. Si o sa crestiwinking
Cand va fi vara sa te duci sa inoti si sa faci exercitiu in apa ajuta si mai mult la crestere.

sa-mi dat fundita pls.ca am doar 3 crying

9 răspunsuri:
| gabryel a răspuns:

Ha eu am aproape 18 ani si sunt multumit cu inaltimea mea (1. 56)

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu

| Nimeni a răspuns:

Waaaw! Eu am 17 ani, 1. 68 inaltime si mi-e de ajuns...nu mai vreau!
Ai putea sa te apuci de inot, sau sa joci volei in fiecare zi...Alta metoda nu stiu.

| catalinutz1288 a răspuns:

Nu cred ca sunt exercitii pentru cresterea in inaltime, totul tine de genetic. Eu de exemplu pana la varsta de 16 ani aveam catre 1. 70 ca apoi mai ales in perioada de vara sa cresc foarte mult fara sa fac ceva anume, iar acum am 21 de ani si 1. 86. big grin

| OxVow a răspuns:

Eu am fost la medic.si mi-a recomandat:O hrna sanatoasa si echilibrata, mai ales ca vine acush varalaughing...Si sa sar mult coarda.si m-a ajutat s astii.nu cresti stand degeaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste exercitii care se fac, ex "Exista exercitii pe care le-ar putea incerca acasa si care au ca scop stimularea coloanei vertebrale. De exemplu sa incerce sa ajunga cu varful degetelor undeva ff sus. 2-3 minute seara...
Trebuie sa aiba o alimentatie sanatoasa bogata in calciu, fosfor, fier, cel putin 8 ore de somn (crestem in somn) Totodata, ar trebui sa evite trasul la fiare happy Da, dezvolta ff bine musculatura dar poate incetini cresterea. Mai degraba basketball, intot, voley, tractiune. Trebuie sa aiba rabdare, rezultatele se vor vedea in timp." Cauta pe net toate exercitiile, sa nu faci culturism pina la 20 si ceva de ani, eventual daca faci fa doar cu niste gantere mai mici sau cu flexoare pentru palme. Eu la 16 ani am facut dusuri reci vara si am mincat multe oua o perioada si am crescut 4-5 cm dupa care m-am oprit. Nu este de preferat sa folosesti steroizi pentru ca pot avea efecte de imbatrinire pe termen lung ionutmi@gmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vitaminetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sport si ia vitamina c mai ales sa tragi de fiare te ajuta foarte mult sa cresti laughing
happytongue

| tupac19 a răspuns:

Fara sa faci sport...bla bla.crezi ca o sa cresti stand in pat? laughing apucate de inot. e cel mai potrivit sport pentru ceea ce iti doresti tu.big grin