| aisha01eu a întrebat:

Ce fac daca un profesor nu ma are de loc la suflet, ma saboteaza si imi da cele mai grele exercitii doar pentru a ma face de ras? Nu am facut absolut nimic care sa-l deranjeze si sunt singura din clasa cu care se poarta asa. Sa invat mai mult ar fi inutil pentru ca oricum nu ma scoate aproape deloc la tabla.

Răspuns Câştigător
| wonderbra a răspuns:

Discuta cu dirigintele in prima faza si apoidaca crezi ca are ceva cu tine in continuare, cere-le parintilor sa mearga la scoala sa discute.

7 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Poate te place fizic

| Chocolate a răspuns:

Discuta cu diriginta, sau directorul...si parintii pot si de ajutor, dar.mai intai, de ce nu discuti cu dansul si cu dirigintele de fata? daca ai discuta numai tu cu dansul...nu stiu daca s-ar purta cuvincios.

| Paris a răspuns:

Pai: te vrea la meditatie, sau pur si simplu nu-i place moaca ta. Eu o pateam mereu. profu de mate din generala tin minte ca imi dadea numai note de 5 ca ma vazuse odata la sport cu o bluza cu buricul gol, cum era pe vremeaaia, sau pentru ca aveam breton sa eu mai stiu. La liceu la fel. Lasa-l in durerea lui, nu iti stresa capsorul pentru niste...

| fanmichaeljackson a răspuns:

Spune-i in fata si daca se razbuna conform legii un alt profesor(acum depinde daca mai este un alt profesor ce preda aceas materie)are dreptul sa te asculte si sa iti puna nota!

| barsan1986aditza a răspuns:

Vorbeste cu parinti tai si cerele sa mearga cu tine si sa vorbeasca cu respectivul profesor.Nu are nici un drept sa se poarte cu tine asa.Sau poate are asteptari mai mari de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai sau chiar cu el, direct. poate ti se pare, un profesor poate sa-i vrea doar binele unui elev

| pysy97 a răspuns:

Pai singura solutie eeste sa vb cu profesoru ala. si sa ni faci exercitiile. inca o solutie este sa te duci sa vb si cu directorul si sai spui cum sta treaba