| DaciaRomania a întrebat:

Ce facem când pur și simplu ne plictisim in vacanța de vară?

Răspuns Câştigător
| aledior123 a răspuns:

Bună! Dacă ai sub 18 ani poți să mergi la o școală de vară, unde se fac tot felul de activități drăguțe. Exemplu:Cenaclul literar, matematică, atelierul fanteziei, muzică, dansuri, etc.
Sau dacă nu, poți să fii voluntar.Asta constă în: ajutarea copiilor la teme, faci cu ei picturi desene, în principal trebuie să îi ajuți.Depinde de subiect.Mergi la bunici, la țară, unde garantat o să te distrezi.La mare, la piscină sau în parc.Citește o carte, stai pe telefon, fă curat în casă, sunt foarte multe activități.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai iti faci temele pentru vacanta si apoi pleci la mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al munca, sa castigi ceva banuti de buzunar si totodata sa treaca timpul, ca atunci zboara plictiseala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pff, de as mai avea timp sa ma plictisesc.

| Hyperion7 a răspuns:

Te duci la bunici la tara! N-o să simți cum trece timpul!

| LisaJulie a răspuns:

Mergi la piscina sau in parc

| Madaxo97 a răspuns:

Citești, te joci, mergi la o piscină, te răcorești, mergi într-o excursie, o plimbare cu bicicleta, ieși cu prietenii, bagi un maraton de filme sau seriale, asculți muzică, etc.

| 1onur a răspuns:

Muncă cinstită biserică.

| AndaAlexandra a răspuns:

De unde atâta plictiseala când poți face atâtea?