| Dizzydizz a întrebat:

Ce faceti cand suferiti, plangeti? Preferati sa plangeti in continuare pentru a va descarca sau cautati diferita activitati pentru a va distrage?

Răspuns Câştigător
| dulcik a răspuns:

De obicei insa nu prea sunt o fire plangacioasa insa atunci cand ma apuca plang cateva minute bune iar dupa ma consolez singura sau alaturi de prieteni mei.Pt mine planusl este o metoda de descarcare.
Niciodata nu m-am gandit sa ma distrug pentru ca in primul rand imi fac mie rau nimanui altcuiva, daca vreau sa ma razbun ma razbun nu ma distrug pe mine desi nu prea sunt genul de persoana care vrea razboi.Am suferit si eu in viata mea insa mi-a trecut destul de repede si am inteles ca de fapt era vina mea si de aia se intamplau acele lucruri insa nu m-am gandit sa imi fac rau.Am prferat sa merg mai departe cu capul inainte si sa trec de momentele grele.In viata mai si plangi mai si razi si tot asa ca viata nu e facuta doar din lapte si miere.

10 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Eu cand plang ascult muzica din aia gen BUG mafia, parazitiilaughing Ma ajuta sa ma calmez

| baru a răspuns:

Plansul, este cel mai sanatos fenomen uman. Odata cu plansul se fac schimbari importante in organism inclusiv asupra ochilor. Deci este bine si sanatos ca din cand in cand sa mai si plangem. Dar tot asa de bine este sa nu exageram Pa

| Rukhsandra a răspuns:

Eu ascult muzica si ma descarc
cand am primit papuci de la fostul m-am dus acasa si am dat muzica la maxim si am inceput sa dansez laughing)...stiu nu sunt intreaga la cap dar m-a ajutat

| un copil:x a răspuns:

Da plang, chiar mult si ascult muzica tristasad

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Eu prefer sa plang in continuare, pana nu mai pot pentru ca ma simt eliberata de tristete, tensiune. Dupa aceea, fac ceva ce ma inveseleste de ex ascult muzica, ma uit la albumele mele de cand eram mica, vorbesc cu o prietena etc.

| irina20 a răspuns:

Eu plang, mult.Incep a plange de la un lucru si termin cu altul. E bine sa plangi cateodata, te descarci cat de cat.

| Anonim1045 a răspuns:

Mai intai plang si dupa ce m-am descarcat imi caut ceva ca sa nu ma mai gandesc la ce s-a intamplat...

| laurica_9682 a răspuns:

Cateva lacrimi te ajuta sa te descarci mai repede, apoi cauta si ceva care sa te distraga.ambele fac o treaba buna.

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Dap.ascult muzica.asta imi schimba starea de spirit si mai uitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si de ce sufar... daca mi s-a intamplat o nenorocire si simt nevoia sa ma descarc, plang. daca simt lipsa cuiva si vreau sa-l uit, incerc sa-mi caut diferite activitati care sa ma duca cu gandul in alta parte, incerc sa fac ceva care ma oboseste si care nu-mi da voie sa ma gandesc la persoana respectiva sad