| o_fata_dulce:* a întrebat:

CE faceti oameni? nu va plictisiti toata ziua? ca eu mor de plictiseala nu stiu ce sa mai fac, ceva idei noi

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Sincer si eu ma cam plictisesc, dar uite ce poti face:

- sa iesi cat mai mult in oras cu prietenii: in parc, la terase, cu rolele, bicicleta, la alergat, la sala, la o inghetata, la film, la cumparaturi. Acum depinde si de orasul in care stai, pentru ca eu de exemplu nu am cinema. laughing

- sa ai grija de pet-ul tau, daca ai unul si sa ii acorzi cat mai multa atentie pentru ca tot e vacanta

- sa iti faci temele (daca ai), daca nu sa citesti cat mai mult

- sa cauti pe net chestii interesante, domenii despre care mereu ai vrut sa afli mai multe, dar nu ai apucat

- sa te uiti la TV sau la filme

- sa faci fotografii - tie sau mediului inconjurator

- sa faci petreceri / gratare cu prietenii (daca esti fata, merge bine si o petrecere in pijamale)

- sa pleci in cat mai multe locuri, chiar si la tara la bunici e mai bine decat acasa, macar mai schimbi aerul

- sa te joci online

- sa vorbesti cu fostii colegi

- sa iti faci un blog si sa scrii pe el

Sper ca ti-am fost de vreun ajutor, mai multe nu-mi vin acum in cap. tongue

4 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Citeste si plimba-te.

| Marutza a răspuns:

Iesi in oras! big grin Daca nu ai cu cine baga-ti niste casti in urechi si du-te unde vezi cu ochii... Uite doua melodii pentru tine: GrasuXXL ft. Guess Who- Azi nu, Vama Veche- nu am chef azi. laughing

| Dodolo a răspuns:

Dormi
daca mori de plictiseala planuiesteti ca azi sa nu faci nimic altceva decat sa dormi si sa asculti muzica (daca vrei)
maine e o zi noua si poti sa iti faci planuri:
desenezi
te uiti la filme
dansezi/ faci coregrafii
iti chemi prietenii in oras
faci poze
inveti sa imiti un politician/vedeta
te uiti la cum te imbracai cand erai mica laughing
sau fa cumparaturi... invata lucruri noi
is multe chestii de facut. viata e prea scurta
bafta!>big grin

| Nadina_7471 a răspuns:

Si eu ma plictisesc de moarte... dar ies seara cu prietenii...si imi fac curatenie prin lucruri(haine portofolii)si gasesc multe lucruri interesante de care am uitat.la mine merge.