| Lala20 a întrebat:

Ce faci cand: il vezi pe baiatul de care iti place [ cu care ai mai vorbit.pe chat de exemplu, dar v-ati mai salutat si pe la scoala] pe coridor, cand trece pe langa tine il saluti tu ca sa fi 'cute', dar el nu zice nimic/ merge mai departe?!
Ce mai credeti dupa o intamplare de genul?
Cum va comportati data viitoare?
(1) Nu stim 100%, dar presupunem ca baiatul a auzit cand l-ai salutat, si totusi...
(2) Se accepta si raspunsuri (serioase) din partea baietilor laughing care ar putea zice ca ii trece prin cap respectivului cand aude salutul, dar nu raspunde.
(3) E exemplu real, dar nu eu sunt fata/ "victima" happy
Funda pentru cel mai serios raspuns si voturi pentru restul! :*

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Exista posibilitatea sa nu te fi auzit dar e cam minima. thinking cel mai bine ar fi sa nu il mai saluti tu prima de acum incolo ci doar daca te saluta el primul. Poate e mai timid thinking sau poate pur si simplu avea o zi proasta si nu avea cgef de discutii...Trebuie sa iti faci curaj sa vorbesti mai mult cu el pentru ca aas relatia voastra nu o sa existe. Nu astepta intotdeauna sa faca el primul pas, desi daca te-ar placea ar face-o. Poate inca nu stie ce simte pentru tine. Stai pe langa el si fi draguta. O sa te reamrce. :->> bft!happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci si il intrebi daca te place daca da dai un pupic daca nu si ca bine nnu mai incerc daca vrei sa vb cu mine scrie id-ul asta sandybell_sandy...

| SkittlesS a răspuns:

chiar si azi am vb cu el ceva de genu:
Salut
Ce mai faaci?
Bine ies afara tu?
Bine...
Pa
Paaa

big grin
SupiDream

| ºPishcotº a răspuns:

Data viitoare, nu-l m-ai saluti, si treci pur si simplu si nu-l m-ai bagi in seama.Ca iti dai seama, daca a auzit cand l-ai salutat, acum o sa se intrebe: "Ce are fata assta de nu ma m-ai saluta?" Si poate se baga in seama cu tinehappy.

Ceao!:*

| Lala20 explică:

@StupiDream nu vad ce legatura are asta cu intrebarea.ma bucur ca tie iti merge bine, dar nu toti au norocul tau! Era vorba de un sfat privind chestiunea de mai sus...

| Lala20 explică:

ºPishcotº, mersi! La asta ma gandeam si eu!