| SanzianaMaria1234 a întrebat:

Ce faci cand iubitul tau e plecat o luna si nu il vei vedea deloc? Cum faci sa nu iti fie dor de el? Si pe deasupra te mai si certi cu el si nu mai suporti distanta

Răspuns Câştigător
| mickidutza a răspuns:

Asa se intampla la mine de fiecare data cand sunt in vacante,sau el. pai noi ne promitem anumite lucluri si incercam se ne tinem de promisiuni. dar din cand in cat nu reusim asa ca ne mai certam dar intotdeauna o scoatem la capat.
deci incearca sa vorbesti cu el cat de des puteti,chiar si prin sms-uri, trebuie sa ai incredere in el dar si el in tine. spuneti-va unuia altuia tot ce faceti, astfel teama aia va disparea, cat despre dor, spune-i cat de dor tie sa-l vezi, dar vezi sa nu-i spui chiar la fiecare 5 minute. Acea luna va trece foarte repede daca evitati toate certurile. gandeste-te ca orice ar face el acolo unde merge,tot la tine vine cand se intoarce. in acest timp, ocupa-ti si tu timul, fa curat, mancare etc, incat sa nu-ti stea gandu la ce face e. sunati-va din ora in ora [eu asa faceam]. succes! sa-mi spui cum ai rezolvat!

| SanzianaMaria1234 explică (pentru mickidutza):

Iti multumesc mult chiar m-a ajutat ce mi-ai spus si asta voi face :*

5 răspunsuri:
| mariusmihailescu24 a răspuns:

Io spun ca sa zici mersi ca ai un prieten. big grin Sunt alti care nu au pe nimeni si si-ar dori din toata inima asa ca stai linistita. big grin Oricum imediat trece timpul asa ca o luna e mai nimic.
PS: in timpul asta te distreziwinking

| SanzianaMaria1234 explică (pentru mariusmihailescu24):

Pai asta e problema ma plictisesc si ma gandesc mereu la el si el e prea ocupat sa-mi dea importanta macar cu un tel face asta numa cand are chef

| mickidutza a răspuns (pentru SanzianaMaria1234):

Pai daca te suna cand are el chef numai.trebuie sa vorbesti serios cu el! ori vorbiti, ori nu! sau suna-l si tu mai des daca el te suna rar si cat timp tu esti acasa incearca sa-ti ocupi timpu cu ceva. orice iti vine in minte. stai cu prietenele, fa curat, etc.

| SanzianaMaria1234 explică (pentru mickidutza):

Pai nu pot sa il sun cand vreau pentru ca are treaba si nu vreau sa il deranjez si imi ocup timpul sau macar incerc dar tot la el ma gandesc si de la un timp orice zic el zice ca fac faze ca sunt ironica si chesti niciodata nu e bine ce zic