| CarlaDianaIoana a întrebat:

Ce facultati considerati ca sunt de viitor? Eu sunt in ultimul an la liceu si de o vreme buna ma gandesc la psihologie, dar in ultimul timp am fost descurajata rau. Acum sunt cam indecisa, tinand cont ca nu pot merge la medicina sau o facultate de genul, pentru ca la liceul in care sunt eu nu mai fac biologie, chimie, fizica si matematica din clasa a 10-a.

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Sunt foarte multe facultati, insa trebuie sa le si cauti.Acum depinde si unde vrei sa dai,in ce oras/judet.
Eu vreau la facultatea de medicina veterinara Bucuresti.
Dar de ce esti atat de descurajata? Pana la urma nu este sfarsitul lumii.Tu trebuie sa faci ceea ce iti place cel mai mult,iar cu multa munca sigur vei obtine acel lucru.
Tine minte asta: NU EXISTA NU POT.
Daca iti place sa scrii, poti sa dai la Jurnalism.
Daca iti plac filmele, poti da la Actorie, unde sunt mai multe categorii, ca sa zic asa.De acolo poti alege si regizor de film sau altele
Poti da la conservator,daca iti place arta/muzica.
Poti incerca la Politie,cu criminalistica,unde poti fi un detectiv.
Apoi este sectiunea de economie,marketing,management,relatii internationale.
Poti da la Turism, la ASE, la chinetoterapie, masaj, IT
Deci sunt cateva.Si daca mai cauti sigur gasesti si mai multe.
Sper sa gasesti ceva ce sa ti se potriveasca, dar ar trebui sa te hotaresti repede, ca sa stii la ce trebuie sa inveti cel mai bine.
O seara frumoasa!

1 răspuns:
| William a răspuns:

De viitor? Medicina, IT, drept.