| Criss197 a întrebat:

Ce facultati de medicina sunt in Londra? Cu ce medii se poate intra si cum se face admiterea? Funda

2 răspunsuri:
| MrHouse a răspuns:

In primul rand, in ce clasa esti? Sunt mai multe modalitati de admitere, depinde cel mai mult bugetul pe care vrei sa il aloci.

| Criss197 explică (pentru MrHouse):

Sunt clasa a 10 a, stiu sigur ceea ce vreau sa fac si vreau sa ma pregatesc bine si din timp pentru asta. Nu conteaza taxa, am inteles ca pot face un imprumut pe care il dau inapoi dupa ce termin facultatea. Vreau doar sa stiu ce facultati de medicina sunt in Londra, daca nu oriunde in Anglia si cum se face admiterea si cam ce note trebuie sa am la bac. Este extrem de greu sa invat medicina in engleza? Nu am gasit pe net informatiile pe care le caut si nici nu prea am la cine sa apelez. Asa ca orice raspuns e binevenit.