| Giulia97Anna a întrebat:

Ce fel de analize trebuie sa fac ca sa aflu daca este ceva in neregula cu glanda mea tiroida? Imi cade parul foarte tare,am inceput sa traspir(eu inainte nu transpiram mai deloc,si acum si miroase)sunt agitata,am ritmul cardiac crescut, palpitatii etc.Am stari de anxietate si depresive.Cam am din simptomele afectiunii glandei tiroide si ma tem.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai citi tot felul de simptome pe net, mergi la medic si fa-te bine pitico. :3 Gandeste pozitiv, ai mai multe de castigat.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Nu stiam cine esti dupa verificand mesajele mi-am dat seama ca am mai vorbit laughing Sper sa ma fac si eu bine.Crede-ma ca m-am tot saturat.De la dermatolog ma duc la ginecolog ca e posibil sa am chisturi la ovare. Dupa ma duc si la endocrinolog.Off...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Am dat lovitura, pot sa folosesc telepatia sau prevad viitorul. Poate chiar ambele, castig dublu devil M-am gandit ca nu o sa-ti dai seama cine sunt si o sa verifici mesajele laughing

Si inainte de toate mai deconecteaza-te, nu te mai stresa si gandeste pozitiv. Mintea poate sa ne fie dusman cand o intoarcem impotriva noastra si ne alimentam doar cu gandire negativa si la fel de usor putem sa o dam in extrema cealalta si sa ne vindecam sau cel putin sa nu ne inrautatim starea avand ganduri positive. Mai bine iti spui ca esti bine.

Si te cred ca te-ai saturat, eu imi tot alimentam agitatia si ma gandeam mereu cand o sa ma fac bine, evident ca totul se inrautatea din cauza gandurilor si pana la urma am renuntat sa mai gandesc negativ si mi-am gasit linistea ascultand muzica care-mi place si vorbind cu persoana pe care o iubesc. Poate ca nu e asta tratamentul complet dar joaca un rol foarte important.

Ok, simt ca am fost posedata de am scris asa ceva I don't want to see, sa ne intoarcem la hlizeli. Iti trimit o armata de strumfi sa te gadile daca mai oftezi femeie! laughing

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa ma mai linistesc, sa gandesc mai zen, cum a zis si doctorul(daca ai fi vazut ce fata a facut cand m-a vazut laughing eu trebuia sa vin mai tarziu dar nu eu sunt boss si mi-am facut programare mai devreme).Si cum spuneam am incercat sa gandesc altfel dar faceam asa si cand imi vedeam parul pe haine si fetele de perna incepeam iar sa chitai ca un soarece laughing Acum fac haz de necaz.Crede-ma ca mai am putin si inebunesc.Mai bine ma ingras inapoi 62 de kg cat am avut.Pot sa slabesc usor usor dar parul nimeni nu mi-l aduce inapoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Pe langa ce tratament o sa-ti dea medicul poti sa-ti iei fiolele pentru caderea parului de la Revalid.La mine au facut minuni, dupa ce am terminat tratamentul incepusem sa ma trezesc cu antene peste antene, imi cresteau fire noi in prostie si nici nu mai cadea.laughing

Ha, mai bine mai devreme decat mai tarziu laughing

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Fiecare medicament sau pridus actioneaza diferit in functie de organism.M-am saturat sa iau nu mai tampenii care nu isu fac efect Cand luam tratamentul dat de doctor chiar nu imi mai cadea asa rau.Dar am ramas fara si nici unde sunt eu nu l-am mai gasit.L-am comandat de pe internet, acum mi-a venit.Partea proasta e ca daca am intrerupt medicatia imi cade si mai tare.Dar am observat niste firisoare mici mici.Crezi ca se regenereaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Da fiecare reactioneaza diferit la substantele active si doar incercand putem afla daca are efect pentru noi.E bine ca-ti prieste atunci, sigur se regenereaza daca-ti dau firisoare mici, esti pe calea cea buna laughing

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Crezi? chiar daca am firisoare tot imi cade mult sad asta pentru ca am intrerupt tratamentul.Dar daca il iau din nou oare o sa aiba acelasi efect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Eu am auzit persoane care spuneau ca la primul tub le cadea si la al doilea se mai potolea si se ducea spre mai bine conditia parului. Dar nu te mai stresa ca si din cauza asta pica. Si poti sa iti iei o perie tangle teezer, mi se pare ca mai salveata din par si il descurca usor

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Dar nu ma mai stresez.Zambesc mai des, rad mai des.Si mananc tot mai sanatos.Si vad ca nu are nici un efect.

| Giulia97Anna explică (pentru anonim_4396):

Si inca o chestie cam bizara...Am inceput sa beau foarte multa apa! De exemplu eu de cate ori ies afara imi iau de la magazin o sticla de apa.Lumea se uita ciudat la mibe pentru ca e iarna si vara e cald si se bea foarte multa apa.Dar eu simt ca mor, ma sfarsesc de sete.Nu am mai patit asa ceva.Eu de obicei nu beau prea multa apa.Decat atunci cand mananc beau cu galeata laughing

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric este ceva dereglat in sistemul tau hormanal, toate simptomele spun asta.
Mergi al un endocrinolog sa-ti dea analize sa faci, iar in functie de ele, ti se va da tratament.

| Giulia97Anna explică (pentru Violleta2022):

Si inca ceva am uitat sa adaug...De 2 luni si ceva mananc mai mult ca de obicei(uneori mananc si seara tarziu)dar nu am pus 1 kg pe mine! Parca as manca aer! Deci eu pana la vreo 17 ani mancam mult si eram slaba bat. Dupa am inceput sa ma ingras.Iar acum la 19 ani vad ca metabolismul iar mi s-a schimbat :/Ciudat, nu?

| Florentina9210 a răspuns:

Medicul endocrinolog te poate sfatui ce analize trebuiesc indeplinite pentru un diagnostic precis.

| justanotheruser99 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un endocrinolog. Acesta te poate sfatui cu precizie.