| alma200033 a întrebat:

Ce geanta îți trebuie in clasa 9? Cum ii sa fii la liceu? Ii can gimnaziu de nașpa?
Trebuie să înveți mult daca iești la un liceu mai slăbut?

Răspuns Apreciat de Editori
| RainmakerX a răspuns:

Inveti mult numai daca vrei sa ajungi undeva anume. Daca te multumesti cu o viata modesta (rea/naspa) atunci nu e nevoie sa inveti deloc.

Cum ii sa fii la liceu?
Depinde ce colegi ai. In functie de ei pot sa fie cei mai frumosi ani sau cei mai urati ani.

Cat despre geanta/ghiozdan, depinde cate manuale/caiete ai.
Daca iei toate manualele dupa tine atunci ai nevoie de un ghiozdan mare.

Aveam totusi si colegi care veneau cu un caiet si un pix. Si eu mai veneam asa din cand in cand dar in mod normal imi era rusine sa vin nepregatit la materiile de profil.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cum adică "geantă"?
Te duci cumva, tu ca băiat, cu geantă d'aia de femeie la școală sau ce?
Cred că mai bine spui "ghiozdan".
Crezi cumva că există și alte tipuri de ghiozdane, altele decât cele standard pentru caietele studențești?
Oribil, fiecare, dar absolut fiecare mișcare, respirație sau privire te poate condmana.
Dacă tu crezi că gimnaziul e "nașpa", n-ai văzut clasa a 9-a mate-info, dragul meu.
Si da, TREBUIE să înveți ca să fii "ceva" sau ca să fii "un" "cineva".
Dacă liceul este unul "slăbuț", de ce nu ai ales să mergi la unul mai "dolofănel"?

| alma200033 explică (pentru LPCTSTR):

Sunt fata!happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru alma200033):

Și vei deveni o victimă ca restul pufoaselor(o spun cu alt sens) ce vin cu genți-genți la școală?
Chiar vrei?

| alma200033 explică (pentru LPCTSTR):

Nu e geanta așa am scris eu! E un ghiozdan happy

| aXy99 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Poate n-a avut medie.

| Justme1997 a răspuns:

Daca tu "esti", da, trebuie sa înveți mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inv nimic.

| ACTH a răspuns:

Daca ai ajuns la un liceu slab, atunci inseamna ca ai invatat probabil prost, sau ai fost slab pregatita la examenul dintr-a 8-a, motiv pentru care nu cred ca te vei strofoca sa inveti si intr-a 9-a, tu scriind "esti". Nu te judec pentru asta, dar depinde ce vrei sa faci cu viitorul tau.

| ciumabubonica a răspuns:

Nu trebuie sa nveti mai mult si nu conteaza ce geanta ai