| DyDy_3450 a întrebat:

Ce ies daca urmez facultatea de sociologie, filosofie,. academia de politie, ASE, management, istorie, geografie, limbi straine, designer vestimentar, jurnalism, relatii internationale...plz help! dau funda+vot

1 răspuns:
| Roxett a răspuns:

Filozofie-eventual profesor de filozofie sau alte materii inrudite cu folozofia (logica)
management-manager si poti manageria o firma.
ASE-econimista si poti lucra la o intreprindere ceva pentru a tine evidenta incasarilor/cheltuielilor facute
istorie/geografie-in general profesoara
limbi straine-profesoara, traducator/translator
designer vestimentar-pai...creatoare de moda
jurnalism-jurnalista/reporterita/prezentatoare TV
relatii internationale-aici poti lucra intr-o firma/intreprindere/banca/in comert in functie de sectiunea aleasa (la relatii internationale sunt multe sectiuni)