| catalutza99 a întrebat:

Ce imi recomandati sa fac in timpul liber?

Răspuns Câştigător
| BoomBoomToxic a răspuns:

Sa citesti,Sa iti faci unghiile(daca esti fata),Sa te joci pe pc,Sa vorbesti pe messenger sau poti sa cauti statusuri(daca ai cont),Sa sari coarda afara,Sa stai cu prietenii,Sa asculti muzica,Sa iti faci curat in foldere(adica sa stergi ce nu mai ai nevoie),Poti sa gatesti ceva de ex. prajituri(daca stii sa faci),Sa incerci anumite frizuri(asta e mai mult daca esti fata),sa faci sport (sa joci fotbal(daca esti baiat),sa te joci cu mingea,etc.).Sau iti dau o idee foarte misto : daca ai bete de frigarui poti sa cuperi diferite fructe(kiwi,mar,banana,etc.)si sa faci frigarui din fructe big grin
Mai poti sa te interesezi de anumite vedete,sa mergi in parc,sa faci shoping,sa iti schimbi ora la ceas,telefon,calculator,etc. ca s-a dat ceasul' cu o ora inainte laughing,Poti sa cauti lucruri vechi, poze, sa faci curat.Altceva.Nu prea mai stiuwinking
Sper ca te-am ajutat.
Fundita? Macar una mica?laughing

6 răspunsuri:
| KisSa a răspuns:

Sa tai frunze la ciine xD

| X_6706 a răspuns:

Sunt chiar o gramada de idei...prima ti-as recomanda sa fie iesitul afara (cu prietenii, familia.sa te mai destinzi)
Daca nu e chiar atat de frumos afara pentru o plimbare sau pur si simplu nu ai chef poti picta, canta...inventa un dans nou, scrie cantece, poezii. Chiar poti citii carti.Recunosc,prima data nici nu te incumeti dar daca este o carte dupa stilul tau o vei savura!
Daca vrei sa fii mai studioasa poti sa inveti o noua limba sau macar sa te distrezi incercand, sa te documentezi despre anumite chestii, invata un program pe calculator etc. Poti face fotografii, aranja camera intr-un anumit stil sau chiar sa incerci sa iti faci haine (poti incerca mai intai niste schite pe foaie). Combina melodii, voci, fa ce vrei distreaza-te numai!happy

| Gabitza a răspuns:

Buna
Poti sa citesti o carte, sa te plimbi, sa faci lucruri inedite. happy

| Noname4love a răspuns:

Pai poti practica un sport [dans, fitness etc.], poti merge la un film cu prietenii, poti merge la bowling, biliard, volei, handbal s.a, poti face o groaza de lucruri!
Sper ca te-am ajutatbig grin fundita?

| DmnProfesoara a răspuns:

Ar fi multe idei,asa ca eu ti le spun iar tu alegi care crezi ca sunt cele mai bunewinking

* ai putea sa iesi afara cu prietenii,prin parc,sa alergati, sa luati o minge si sa va jucati.etc
* invita-ti prietenii/prietenele acasa si incepeti sa faceti pozee,tot felul` de poze,amuzante,triste,artistice :->. Dupa care instaleaza un program de modificat poze si poti sa le schimbi culoarea, ochii, gura etc
*ai putea sa incerci o carte buna...iti recomand Jules Verne-1000 de leghe sub mari sau (preferatele mele) Cronicile din Narnia -sunt geniale,s-au facut si filme dupa aceste cartiwinking
*poti sa-ti alcatuiesti un caiet tongueersonalizeaza-l, pune-i tot felul de abtibilduri, deseneaza pe el smile-uri etc.In el poti sa scrii cantece care ti-au placut,versuri frumoase,citate,glume,amintiri...
*descarca un joc interesant, si dupa aceea cheama-ti prietenii sa vezi ce scor fac si ei.
*sau descarca un film, o comedie sau un thriller si tot asa cheama-ti prietenii sa vada si ei.In timpul filmului puteti manca floricele, Coca-Cola...sa pareti "adolescenti tipici".
*pictura, ar fi tot asa un hobby minunat.Foloseste multe culori si vezi ce iti iese.Pe internet poti sa gasesti multe schite cu desene. Daca pui foaia pe monitor poti desene si tu exact schitawinking
*gandeste-te la niste provocori pentru jocul "adevar sau provocare" pe care sa le spui la scoala, sau chiar in timpul tau liberwinking

| allllll a răspuns:

Pai daca esti mai studioasa citeste o carte,urmereste documentare,deseneaza. Daca esti mai sportiva mergi sa alergi,sa te plimbi cu rolele,cu bicicleta sau pe jos,sari coarda, danseaza. Daca iti place moda mergi in mall, citeste reviste.