| DeDe_8338 a întrebat:

Ce implica meseria de judecator?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Foarte multe se stie asta...hee hee

8 răspunsuri:
| St!L a răspuns:

Multa munca!

| andreig a răspuns:

Multe laughing

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Multa munca...si dusmaniwinking

| ooooooops a răspuns:

Ai grija sa nu te ucida pe cel care l-ai judecat careia i-ai dat 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Judecata.multa.bazata pe ani de studii si experienta, si cunoastere a legilor, fiindca vei hotara destine de oameni si cu asa ceva nu poti gresi.fiindca tu judeci aici. dar daca judeci stramb dincolo vei fi tu cea judecata.si vei fi judecata cu dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alegerea adevarului indiferent de implicarile de orce fel, sentimental, familial sau alte chestii care te vor face sa suferi pentru ca adevarul e adevar si asta produce; SUFERINTA provenita din IMPARTIALITATE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca implica mult prea mult sacrificiu si foarte multa munca dar cred ca se merita pentru ca e o meserie banoasa pentru ca romanul din ziua de aszi la asta se gandeste numai la bani...batting eyelashesbatting eyelashes

| oan a răspuns:

Meseria de judecator implica foarte multi ani de studiu dar cred ca merita