| Masculin98 a întrebat:

Ce impresie aveti despre mas
turbare?

2 răspunsuri:
| Pappi a răspuns:

" mas turbare " nu exista laughing) este Masturbare. si daca ai nevoie multa bafta. E ceva normal laughing

| adryana_1898 a răspuns:

Nu va inselati in privinta aceasta: nici curvarii, nici inchinatorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomitii, nici hotii, nici cei lacomi, nici betivii, nici defaimatorii, nici raparetii nu vor mosteni Imparatia lui Dumnezeu. (1 Cor.6:7-11).iti sunt cunoscute aceste cuvinte ale Domnului Iisus Hristos? De ce dar mai apelezi la parerile oamenilor, nu ti-e de ajuns cuvintul lui Dumnezeu? Au nu stiai ca parerile muritorilor sunt bune de aruncat la gunoi? ///Terminaţi-o cu omul, a cărui suflare este în nările sale; căci ce preţ are el?" — Isaia 2:19–22. Dragule nu te baza pe oameni, caci toti de rind(cei nedrepti) vor pieri, scapa de patimile si posesinile Duhului curviei si roaga-te la Dumnezeu sa -ti de-a eliberare din jugul diavolului, si cauta sa devii un om liber! "Si adevarul va face liberi"