| Alëxąndŕą a întrebat:

Ce inseaman mastrurbare? sau e turbare?

11 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

In ziua de azi e mai mult turbare decat masturbare, ca multi o practica fara sa stie ce eoh go ondeci au turbat

| Laura a răspuns:

Lol, turbare rolling on the floor).
A te masturba înseamnă să îti provoci singur (sau partenerul) plăceri sexuale, de obicei cu mâna.

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Masturbarea reprezintă acțiunea de autostimulare, excitare manuală a organelor sexuale, de către barbați sau femei.Metodele de masturbare comune ambelor sexe includ apăsarea sau frecarea ariei genitale, fie cu degetele sau cu un obiect, cum ar fi o pernă; stimularea penisului sau vulvei cu vibratoare electrice, care pot fi introduse în vagin sau anus. Membrii ambelor sexe pot să reacționeze la atingerea mamelelor sau a altor zone erogene, folosind uneori și lubrifianți pentru a intensifica senzația.(aceasta este masturbarea)... turbarea este altceva:este o boală infecțioasă virală a mamiferelor provocată de virusul rabic, care se găsește în saliva animalelor infectate.Transmiterea este de obicei prin mușcătură. turbarea este în zilele noastre o maladie complet incurabilă care se caracterizează prin leziuni ale sistemului nervos central, urmate de paralizie și moarte.

În prezent, această maladie este practic dispărută la om în majoritatea țărilor dezvoltate, dar continuă să reprezinte o problemă majoră de sănătate publică în multe țări din Asia și în Africa.
sper ca am fost de folos...byehappy

| CataVegas a răspuns:

Masturbare e cand o fata isi baga degetu in ...si freakalaughing!

| CataVegas a răspuns:

Insemna o fata ce baga degetu in ...si freaka

| CataVegas a răspuns:

Masturbarea e la femei e un mod de a se satisface sara a face sex.~!

| Angel977 a răspuns:

Masturbarea inseamna sa iti produci placere singur/a frecandu-ti organul sexual.

| Anonimaa909 a răspuns:

Ai gandit intrebarea?

| alexutza222 a răspuns:

Pai masturbarea e atunci cand te mangai in zone ale corpului mai sensibile(zone erogene). si pers. nu cred ca e o turbare...
papabig grin

| SexyGirl4You a răspuns:

laughingo sa intelegi thu cand cresti mai mare:*app catzi anishori ai?batting eyelashes

| danutz0770 a răspuns:

Nu crezi ca esti prea mica pentru a incerca asa ceva? Dupa cativa anisori ati va veni si tie randul...doar daca nu vei avea pe nimeni...si sincer nu turbezi! Un raspuns foarte eficace, ti l-a dat Darkeyes.