| tpu_ank a întrebat:

Ce inseamna : a fi adolescent?
Ce face un adolescent?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! SI tu mi-ai raspuns mie la o intre bare (aia cu parul ciufulit)asa ca si eu iti raspund : adolescenta e o varsta si asta nu inseamna ca trebuie sa te comporti intr-un anumit mod. Exista adolescenti rebeli, mai sunt si cei total opusi cei care respecta regulile cei fitosi si cei modesti cei cu vise mari(ca mine) si cei care isi doresc lucruri marunte+multe alte,, perechi''din astea. Sper ca te-am ajutat!happy

27 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Ce vrealaughing

| viatadecacatt a răspuns:

A fi adolescent inseamna a incepe sa iti dezvloti psihicul, fizicul, sa fii mult mai interesat despre dragoste, sex, prieteni.
Un adolescent isi traieste viata din plin[poate nu toti], se plimba prin oras, se duce cu prietenii la disco, relatia cu parintii incepe sa numai fie atat de calda ca inainte si asa mai departe...

| DonGiovanni a răspuns:

Ce face un adolescent? sex laughing in ziua de azi nu mai sunt virgini sau virgine... decat fete sau baieti pana in 10 ani maxim tongue

| BlackCatForever a răspuns (pentru DonGiovanni):

De fapt eu am aproape 14 ani și sunt virgină și o să fiu, decât până la căsătorie dar aceasta e deja alt ceva?

| putzulica a răspuns:

Iubeste pentru prima oara...winking si vitata lui e mereu roz!

| mcandr3y a răspuns:

A te purta ca un adolescent inseamna mai intai a sti sa visezi, sa speri, a nu avea prejudecati de nici un fel, inseamna a-ti asuma responsabilitateade a invata, de a cunoaste, de a sti, inseamna bucuria de a-ti exprima sincer opiniile, inseamna a-ti cauta propriul drum, a-l cauta, a-l gasi si a-l defrisa infruntand cu aceeasi taria marile batalii intuite ca victorii sau ca infrangeri.
Sa fi adolescent inseamna sa speri, sa ai privirea si cugetul curate, sa nu te impiedici in franturi de ganduri, in silabe de cuvinte, sa afli raspunsuri-chiar daca nu complete-prin fortele tale, inseamna sa crezi ca totul se poate.
A fi adolescent inseamna sa-ti pui intrebari, cat mai multe intrebari-nu degeaba se spune ca adolescenta e varsta intrebarilor-sa-ti uezi fortele, capacitatea intelectualasi fizica, inseamna sa te indragostesti sincer si frumos, sa ai curajul si demnitatea de a-ti aprecia just succesele si esecurile.
Dar adolescenta este formidabila varsta a acumularilor, a imbogatirii spirituale, este varsta primelor optiuni ce tind sa se stabilizeze, este teribila varsta a trecerii de la joc la preocupare serioasa.
Adolescentul nu mai e copil, desi pastreaza multe din trasaturile copilului si nu este inca adult desi a inceput sa-si apropie caracteristici ale maturitatii... by jetset... am gasit si eu pe net...

| Remus_7546 a răspuns:

Cand ai sa fii adolescent(a) ...fiecare cu personalitatea lui/ei toti suntem diferiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A te purta ca un adolescent inseamna mai intai a sti sa visezi, sa speri, a nu avea prejudecati de nici un fel, inseamna a-ti asuma responsabilitateade a invata, de a cunoaste, de a sti, inseamna bucuria de a-ti exprima sincer opiniile, inseamna a-ti cauta propriul drum, a-l cauta, a-l gasi si a-l defrisa infruntand cu aceeasi taria marile batalii intuite ca victorii sau ca infrangeri.
Sa fi adolescent inseamna sa speri, sa ai privirea si cugetul curate, sa nu te impiedici in franturi de ganduri, in silabe de cuvinte, sa afli raspunsuri-chiar daca nu complete-prin fortele tale, inseamna sa crezi ca totul se poate.
A fi adolescent inseamna sa-ti pui intrebari, cat mai multe intrebari-nu degeaba se spune ca adolescenta e varsta intrebarilor-sa-ti uezi fortele, capacitatea intelectualasi fizica, inseamna sa te indragostesti sincer si frumos, sa ai curajul si demnitatea de a-ti aprecia just succesele si esecurile.
Dar adolescenta este formidabila varsta a acumularilor, a imbogatirii spirituale, este varsta primelor optiuni ce tind sa se stabilizeze, este teribila varsta a trecerii de la joc la preocupare serioasa.
Adolescentul nu mai e copil, desi pastreaza multe din trasaturile copilului si nu este inca adult desi a inceput sa-si apropie caracteristici ale maturitatii.

Numar de vizite: 1399

--------------------------------------------------------------------------------

Notite de la cititori Postati notite aici (public)

--------------------------------------------------------------------------------

Nu exista notite facute la aceasta insemnare.

Linkuri Jurnale.ro

--------------------------------------------------------------------------------

Toate insemnarile Top 5 jurnale active Articolul zilei
Toate albumele foto Top 5 jurnale recente Jurnalul zilei
Toate comunitatile Top 5 interese Albumul zilei
Toti autorii de jurnale Teste Online Tema saptamanii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un adolescent traieste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms lui macandr3y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi adolescent inseamna a fi visator si a-ti urma propriile principii, dar in modul in care se cuvinetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitzu_te_pwp_in_bot sa stii ca nu ai dreptate.mai sunt si acum fete sau baieti virgini/virgine.sa stii:p.iti si dau un exemplu daca vrei...eu ink mai sunt virgina si ma mandresc cu astalove struck asa ca numai comenta deaiurea>:p deci te contrazic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu toata ca am 15 ani dar asta-i adevarul deci te rog frumos sa numai vb in numele tuturor. daca vb... vb in numele tau.hai pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescent inseamna a consuma droguri si a faca sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caroki mesQ de ajutor mi-am facut sh tema la romana:p:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pidar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi adolescent inseamna sa fii mult mai responsabil in ceia ce faci sau mai ales trebuie sa fii atent la ceia ce spui, deoarece de multe ori multi nu inteleg ce vrei sa spui, trebuie sa fim mai atenti cum formulam intrebarile sau mai ales cum raspundem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiutiu nici eu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspunsuri.De unde le luati, de pe def?
Daca nu ai aceste vise mari, si esti pitic, nu speri nu faci nimic dar ai 20-ani.Deja am ajuns la o varsta matura, deci acea persoana nu a fost adolescent? Vai da ganditi ma cand raspundeti.

| Liviutik a răspuns:

Mai,Voinea Anca Georgiana.laughing cauta pe google:pbig grinlaughing

| valericalera a răspuns:

Tu daca spui asta inseamna tu cu asta iti petrci timpul

| valericalera a răspuns:

Ce care raspun cu aceste raspunsuri urate insemna ca cu asta ei isi petrec timpul liber, adica ii place de dezvirgineze o fata.

| mihai08 a răspuns:

Ms lui macandr3y raspuns de nota 10 la romana happy

| mihai08 a răspuns:

Ms, macandr3y raspuns de 10 la romana

| mihai08 a răspuns:

Ms macandr3y

| zapodean a răspuns:

A fi adolescent inseamna a incepe sa iti dezvloti psihicul, fizicul, sa fii mult mai interesat despre dragoste, sex, prieteni.
Un adolescent isi traieste viata din plin[poate nu toti], se plimba prin oras, se duce cu prietenii la disco, relatia cu parintii incepe sa numai fie atat de calda ca inainte