| DianaIonita a întrebat:

Ce inseamna ascendent in rac?

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Tu sa zicem ca esti berbec, ok? Iar sa zicem ca ai ascendentul in rac. Inseamna ca oameni te vad ca pe un rac. Ca ai personalitatea specifica lor happy

Schimbator, sensibil, timid, trece prin multe schimbari si succese sau esecuri in plan social si profesional. Au o imaginatie bogata, sunt oarecum sentimentali, intelegatori si vorbareti. ³in la casa si la familie; au o memorie prodigioasa, mai ales pentru evenimentele istorice sau familiale; sunt harnici, frugali, strangatori si grabiti sa acumuleze cele necesare vietii.

Aceste persoane sunt niste creaturi foarte tandre. Au ceva care ii face sa vi se para foarte familiari - de parca ar fi chiar baiatul sau fata din vecini. Atunci cand intra intr-o incapere n-o fac intr-un mod evident. Mai degraba, se dau intr-o parte si isi croiesc drum inauntru. Pentru ca in general sunt destul de emotivi, pot sa devina nelinistiti foarte repede, mai ales in public.

Atunci cand se simt amenintati sau se afla pe un teren necunoscut, primul lor instinct este de a se apara. Cand sunt pusi in fata unor situatii noi se retrag imediat sau dau dovada de timiditate. In general aceste persoane se dovedesc a fi foarte grijulii. Par destul de prietenoase, chiar inocente. De obicei acesti nativi sunt destul de modesti si pot fi abordati cu usurinta. Totusi unele persoane cu Ascendentul in Rac sunt atat de introvertite incat reprezinta exact opusul.

Din moment ce au descendentul in Capricorn, persoanele cu Ascendentul in Rac cauta stabilitate si siguranta in partenerul pe care il au si in prietenii lor. Aceste persoane se descurca cel mai bine atunci cand partenerul da dovada de putere, stabilitate financiara si emotionala si indemanare. De fapt, nativii cu Ascendetul in Rac prefera relatiile in care exista niste reguli bine definite. In anumite cazuri, acesti nativi pot sa isi surprinda partenerul. De ce? Pentru ca se dovedesc a fi niste persoane la locul lor, orientate spre familie. Atunci cand vine vorba de casatorie abordeaza lucrurile intr-un mod practic si realist.
Aspect fizic

De obicei nu depaseste statura medie, manifesta tendinta spre corpolenta, are un mers uneori apasat sau neindemanatic; fata este rotunda, obrajii plini, barbia aparent ingrosata, nasul scurt uneori mai proeminent catre varf; ochii caprui sau albastru deschis, tenul este palid, pieptul este larg, mainile si picioarele mici; miscarea si pozitia mainilor seamana cu cea a racului.

Predispozitii mentale

Apetenta catre schimbare, noutate si calatorie, dar de obicei este dependent de casa si familie, deschis catre viata publica. Dornic de a poseda bunuri, este precaut, prudent, atent cu banii, desi uneori este inselat; este intelegator si schimbator. De obicei manifesta inclinatii psihice sau oculte.

Funda puppy dog eyes?

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

In astrologie, ascendentul este cum te vad ceilalti, cum esti perceputa din exterior.

| CVane a răspuns:

Adica ca e in zodia racului.

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Ascendentul este un termen din astrologie ce reprezintă constelația zodiacală aflată la răsărit în momentul nașterii unei persoane.Conform teoriilor, ascendentul definește în special personalitatea în cea de-a două parte a vieții cuiva, ținând cont că zodia conturează personalitatea în prima parte a vieții.