| Maarriaaa a întrebat:

Ce inseamna atunci cand visezi ca prietenul tau iti spune sa va despartiti, sau ca vrea sa se desparta de tine. Nu prea cred in vise dar m-a cam "speriat" putin.

5 răspunsuri:
| Belllla a răspuns:

Se va intampla exact inversulwinking. Nu o sa se desparta de tine. In realitate se intampla exact inversul visului.

| EyeCandy a răspuns:

Majoritatea viselor nu sunt 'premoniții'. eu cred și pot să zic că sunt destul de sigură că visele ni le creem noi. De exemplu, poate ai fost în ultima perioadă nesigură pe relația ta sau alte chestii și ai visat că vă veți despărți, dar credemă nu va fi așa. Deci nu fii îngrijorată ^^.

| anss23 a răspuns:

Teoretic se va intampla exact inversul. Oricum eu nu cred in superstitii de genul asta.Probabil in ultimul timp ai fost nesigura pe relatia voastra si ai devenit putin paranoica.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Skrilex are dreptate.Nimic din exterior nu poate influenta creierul.Tot ce visezi e creat din dorinte neimplinite sau frici.Frica ta e sa nu va despartiti si asta creaza visul,dar daca nu iti scoti ideea si frica asta din minte,o sa creezi in realitate, TREAZA, greseli care o sa duca la despartire, si desi poate o sa crezi ca e indeplinirea visului, o sa fi doar tu de vina.Creierul e un calculator inchis, de aia nu poti primi informati fara net la calculator, nu esti conectat cu exteriorul.La fel e si creierul, insa singura lui metoda de a primi informati e prin ganduri sau contact cu lumea fizica.De exemplu eu am visat odata ca intind mana dupa un pahar cu apa sau suc,nu mai stiu exact,si desi cand dormim creierul ar trebui sa taie conexiunile cu corpul, ca sa nu facem prosti cand dormim, lasand doar auzul neafectat, ca sa detectam si evitam pericolul, la mine nu s-a intamplat asa si m-am trezit intinzand spre masa de langa pat dupa un pahar care nu era acolo.Alt vis care l-am avut alalta-seara a fost ca am cunosc si am vorbit cu vara foarte draguta si aratoasa a unui vecin de la etajul 2, a carui numar l-am scris pe o foaie de pe biroul de langa pat, pe care in realitate, evident nu era scris nimic, si am incercat sa-mi amintesc numarul, si care desi banuiesc ca e 0748 453 952, sar un numar format din cifrele astea,nu sunt sigur,dar sunt sigur ca fata din vis nu exista,pentru ca nu am mai vazut-o pe aici, si cine stie la cine as suna, iar cand m-am trezit am vrut sa merg la el sa-l intreb, dar mi-am dat seama ca e doar un vis, si nu o traspunere a realitatii.Asta e un efect a gandului asupra faptelor fizice.Creierul e mult mai puternic decat ne putem noi imagina,insa visele,sunt doar impulsuri electrice,blocate in creier,si care,pana nu se inventeaza masina de citit ganduri,o sa ramana doar in mintea ta,dar asta nu inseamna ca nu-ti pot afecta gandurile si faptele,desi eu am visat unele lucruri,care cand m-am trezit le-am uitat, care erau imagini din actiuni care urma sa le fac in viitor, unele in viitorul apropiat, altele in cel mai indepartat.Dar asta e alta poveste reala. Daca vrei sa afli mai multe sau sa te mai ajut cu ceva, lasa-mi un id tongue
Sper ca te-am ajutatwinking
Ceao :*big grin>big grin

| Hevnoraak a răspuns:

Cred că te-ai speriat, dar nu trebuie, visul a venit de la teama ta de a-l pierde.Nu lua în serios visul toate o să fie bine.Continuă-ți viața în mod normal este aproape imposibil să prezicem viitorul.Chiar și atunci când o facem e de fapt o coincidență.