| FaraNume1245 a întrebat:

Ce inseamna "bile" cand e vorba despre droguri? De exemplu: traficant de bile.

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Heroina pentru pus in tigare se vinde sub forma de bile. De-abia mai tarziu se ajunge la bagat in vena.

| Deaad a răspuns:

Cel mai adesea, cand auzi de "bila", e vorba de heroina.

| FaraNume1245 explică (pentru Deaad):

Totusi, am auzit undeva "bile de marimea unei mingi de baschet". Asta la ce se refera?

| Deaad a răspuns (pentru FaraNume1245):

Probabil ai auzit in trupa Specii.
Probabil bile de heroina foarte mari?
laughing

| FaraNume1245 explică (pentru Deaad):

Nah, la Kazi in "Prea tarziu, prea devreme".
Totusi, nu inteleg la ce se refera. Si cum poate fi heroina "bile", daca se injecteaza? Sau nici nu se injecteaza?

| Deaad a răspuns (pentru FaraNume1245):

Si cocainei i se spune zăpadă.
Sunt doar denumiri stradale.

O sa afli ce e aia bila când o sa te duci la un dealer si o sa ii ceri o bila de heroină.

| FaraNume1245 explică (pentru Deaad):

Adica nu o sa aflu niciodata laughing

| minrest a răspuns (pentru FaraNume1245):

Este o hiperbola. Ca sa redea ideea de mare, spune o marime pe care bila nu o poate avea.

| Porcusorul a răspuns:

Prafurile se vand impachetate in plastic care ia forma unor bilute.