| Andhres a întrebat:

Ce inseamna "Cu TVA Inclus" si "Cu TVA 24%"?
Pretul afisat este cu tot cu Tva, sau iti baga dupa pe factura mai mult decat scrie?

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Este o taxa.24% din pret este TVA-ul daca scrie cu tva 24%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TVA inclus adica ala e tot pretul.
Cu TVA 24% adica la pretul care il vezi tu afisat ti se mai adauga inca 24% din el.

| Mondo a răspuns:

''Cu TVA Inclus'' si ''Cu TVA 24%'' Este una si acceasi. Preturile afisate in mare parte sunt cu TVA inclus, Cele care nu au TVA-ul inclus este scris chiar langa pret. [ TVA Impozit indirect stabilit si perceput asupra valorii adaugate in fiecare stadiu al productiei si al distributiei bunurilor economice, oricare ar fi provenienta lor, din productie indigena sau din import. ]