| andreutsza98_1500 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul spam?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Termenul "spam" este un neologism aud din limba engleza. El este de obicei folosit cand se vorbeste despre acele mail-uri care contin virusi, reclame, oferte etc., care nu au fost cerute.
Site-urile il traduc cu "Mail nesolicitat care contine reclame"(http://www.dictionarenglezroman.ro/? cuvant=spam )
O zi buna!

2 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Adica injuraturi ceva ce incalca regurile

| Ovilacul a răspuns:

Spam se considera atunci cand te abati de la subiectul discutiei pe un forum sau postezi lucruri irelevante care nu au nicio legatura cu subiectul abordat. Si cand postezi de multe ori consecutiv pe un forum tot spam se considera. Email-uri irelevante care le primesti de la adrese necunoscute tot la categoria spam sunt bagate.