| Mariiia a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca esti insarcinata?
Adica un copil nenascut?
straight face

funda.

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

1. Gravida
(ca tu esti gravida) depinde de felul cum privesti posibilitatea de a avea un copil: teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util
- (o alta femeie) idei, responsabilitati, imaginatie, inspiratie, mari resurse pentru a ajunge la rezultate favorabile, creativitate.

2. Gravida
Obsesii sexuale, dorinte de casatorie - vorbind cu o - te vei mantui de o nevoie.

Asta am gasit, sper ca te-am putut ajuta! :*

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Buna.inseamna ori ca iti doresti copil. ori ca iti este frica sa ai un copil.probabil persoana respectiva are o relatie in care nu se protejeaza.
Dar de multe ori visele noastre nu au nici o legatura cu realitatea.este posibil ca de curand sa fi vazut un film care are legatura.sau ai auzit pe cineva care este insarcinata.si restul de neuroni care nu sunt pusi in functiune incearca sa generalizeze informatia si o transforma in vis.deci nu ai de ce sa iti faci grijihappy

| Ancutzzaaa a răspuns:

Daca visezi ca ai o sarcina este semn ca te poti bucura mai mult in compania unor prieteni sinceri. http://www.visele.ro/ pentru a gasi interpretarea viselor;):)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util.