| elisaunaru a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca plangi si un prieten vine si imi spune de ce plang.Si mai spune ca pot sa îi spun orice pentru ca ma iubeste.Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Si de obicei visele pe care le avem fac parte din subconstientul nostru(subconstient=loc al minti dupa constient in care ne sunt ascunse trairi, simturi, chiar nevoi pe care toti le avem, dar nu ne dam seama de acestea pentru ca de aceea se si numeste sub(ascuns)si constient(percepere)) adica nu ne dam seama de ceea ce simtim dar simtim si putem vedea aceste lucruri prin visele pe care le avem ele fiind poarta deschiderii mintii noastre chiar fata de noi insine pentru a ne arata ceea ce traim sau simtim.Eu sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că doar ai visat, deci nu te iubeşte. laughing

| Jouliete a răspuns:

Eu cred ca inseamna faptul ca ai nevoie de o relatie pentru ca simti nevoia sa te deschizi fata de o persoana care sa te iubeasca, simti nevoia de a avea o persoana langa tine care sa te asculte si sa te inteleaga dar care sa reprezinte ceva pentru tine.