| iubire_3980 a întrebat:

Ce inseamna 'esti o fata emotiva'?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

O fata emotiva, hmmm...se pare ca cineva ti'a spus astawinking
e ok.esti o fire sensibila care spre exemplu se sperie dintr'o prostie sau care plange din nimicuri sincer si eu sunt dar am invatat ca daca vrei sa nu mai fii emotiva trebuie sa iti doresti doar asta si vei vedea ca cu timpul nu vei mai fii.Acesta nu este un defect sincer mi'au spus multi baieti ca le place la mine ca sunt emotiva doar pentru simplu fapt ca daca vad pe cineva ca plange chiar daca nu il cunosc plang si eu si prin asta arat cat de sufletista sunt, nu trebuie sa te schimbi daca nu vrei ramai asa cui ii convine bine cui nu sa faca pasiwinking

10 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Adica atunci cand o fata este sensibila, si o ranesc anumite vorbe /fapte la adresa ei, plange, are emotii, etc.
daca te regasesti, inseamna ca esti o fata emotiva!

| cretzufinish a răspuns:

Persoana sensibila, timida, care emana emotii.

| Sniper a răspuns:

Si eu sunt emotiv happy.
Nu e nimic anormal.

| scumpik a răspuns:

Inseamna ca esti mai sufletista, mai sensibila, ca orice cuvant te poate afecta, ca pui inima in tot ce faci, ca nu esti perversa pentru ca te gandesti si la cei din jur nu numai la tine.si eu sunt o fata emotiva dar de multe ori mi-as fi dorit sa am si eu o inima de gheata...

| Bibiii_7939 a răspuns:

Cand o persoana este sensibila, care se emotioneaza usor.

| bobo_2128 a răspuns:

Emotiv este cine ti-a zis asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata sensibila happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotiva= persoana care plange repede, o persoana sensibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu e emo rolling on the floor
emo inseamna emotional nu cum zic cocalari ca inseamna "eu ma omor" doamne ce tampiti sunteti astia care spuneti asa angry
facet Emo de ras phbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emotiva- care se refera la emotie sau la afectivitate
Adica o fata care se emotioneaza usor sau este sensibila.