| ILoveWeekends a întrebat:

Ce inseamna "implicatii romantice"? sau " eludeaza implicatii romantice". Va rog, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| SirGilbert a răspuns:

A eluda implicatii romantice inseamna a ignora intentionat faptul de a te implica romantic in ceva.

| ILoveWeekends explică (pentru SirGilbert):

Aa,eu am intrebat asta pentru ca am visat ceva. Ma mai poti ajuta daca iti mai cer sa te uiti la o intrebare ce are legatura cu asta?

| SirGilbert a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Sigur.
Spune ce problema ai!

| ILoveWeekends explică (pentru SirGilbert):

Uite la intrebarea asta
...el-mie-am/

| SirGilbert a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Mda..nu m-ai prea nimerit cu visele, insa din concluziile pe care le-am tras, deduc ca esti indragostita si adormi cu gandul la baiatul pe care-l iubesti.Mie asa mi se intampla; daca inainte sa adorm ma gandesc la un lucru, 100% il visez! Asa si tu!

In legatura cu explicatia pe care ai gasit-o "Visul poate eluda,de asemenea, implicatii romantice", o explicatie pe intelesul tuturor ar fi ca visul a scos in evidenta retinerea ta de a te implica emotional, romantic, in acea relatie!

| ILoveWeekends explică (pentru SirGilbert):

Asa e, niciodata nu ii voi spune adevaraul, numai daca face el primul pas in relatie.

| SirGilbert a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Te mai pot ajuta cu ceva?

| ILoveWeekends explică (pentru SirGilbert):

Multumesc,dar cum vrei tu. Poti, daca doresti sa te mai uiti prin intrebarile mele sau mai e una ciudata
...g-cu-el-a/
acum cum vrei tu. :*

| SirGilbert a răspuns (pentru ILoveWeekends):

Bine!