| MirunaSunrise a întrebat:

Ce inseamna imprimanta cu jet? vreau sa-mi fac un tricou si imi trebuie acest fel de imprimanta fundahappy

Răspuns Câştigător
| BitKode a răspuns:

Imprimanta cu jet este aceea care scrie cu cerneala. Exista si alte tipuri de imprimante de exemplu cea cu laser sau cu carbuni dar cea mai buna este pe cerneala. Funda?

2 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Salz look down big grin
Imprimantele cu jet de cerneala arunca mici picaturi de cerneala pe hartie si compun imaginea de tiparit. Ele tiparesc mai bine decat cele cu ace, nu sunt mult mai scumpe si sunt silentioase. Imprimantele cu jet de cerneala color sunt doar cu putin mai scumpe decat cele alb-negru, dar culoarea poate fi punctul forte al lucrarii dumneavoastra. Fotografiile color vor fi tiparite acceptabil, dar nu la standardul revistelor. Merita sa folositi culoarea acolo unde credeti ca va arata bine, adica in cazul unor fragmente mici de text sau pentru evidentierea textului, si, mai ales, pentru o fotografie. Anumite modele nu neaparat de varf pot tipari, folosind hartie speciala si poze la un nivel cu cele din reviste.

Funda?
tyhappy
bye

| Aandr33a a răspuns:

Imprimanta cu jet e imprimanta cu un fel de cerneala big grin