| viv21 a întrebat:

Ce inseamna mockingbird? din melodia lui eminem...big grin

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eminem este deosebit, el chiar transmite ceva prin melodiile sale. Nu cunosc bine aceasta melodie, dar cred ca se refera la copii care au crescut intr-o familie dezbinata. Mockingbird sunt pasarile acelea cantatoare care stiu foarte bine sa imite sunete, in cazul acesta este vorba de tatal care ia locul mamei plecate.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pasare batjocoritoare s-ar traduce corect

| Anonim_4797 a răspuns:

Pai mocking inseamna batjocoritor, satiric iar bird inseamna pasare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! pasare-scartaietoaretongue
sper ca te-am ajutat!happy

| Ecaterina a răspuns:

Mockingbird-inseamna pasare cintatoare. Iar in piesa lui Eminem e vorba despre un copilaspe care il linisteste al sau parinte.

| sMoKeandrei a răspuns:

Povestea este chiar a lui pentru ca s-a despartit de prietena lui cand fata lui avea 1 an si ceva