| bombo9 a întrebat:

Ce inseamna moda pentru voi?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Moda nu inseamna nimic.Eu ma imbrac dupa propriile gusturi happy.

| Libelle a răspuns:

Super intrebarea! pentru mine moda e cel mai frumos lucru al tinerilor.imi place sa creez din cel mai simplu lucru senzatia zilei! nu ca ma laud dar sunt foarte creativa si imi place moda enorm. este o metoda prin care exprimi personalitatea ta, starea ta de spirit doar dupa cum te imbraci.happy

| HBK a răspuns:

Pentru mine nu inseamna mare lucru, atata timp cat ma imbrac dupa ale mele preferinte si dupa cum imi place in ce fel sa port hainele.

| Veve :X a răspuns:

Moda pentru mine? niste haine care le plac dizainerilor si ne spun ca ``asta se poarta`` iar noi facem ce spun ei, adica un fel de spirit de turma. moda si`o face fiecare in felul sau, nu cum spun alti sa ne`o facem.

| Shift a răspuns:

Moda thinking
Un simplu capriuciu al fetelor „la moda". Ele vor sa fie mereu in centrul atentiei, cel mai bine imbracate, cele mai „la moda" etc. [fara suparare. Exista si exceptii.] Moda e inutila. De ce? Dupa mine, fiecare persoane are stilul lui de imbracaminte, indiferent de „ce coafuri se poarta", „ce tricou ii place prietenei", „care e cea mai vanduta pereche de pantofi" etc.
Moda, dupa mine, este o simplu stil care se schima de la an la an, devenind din ce in ce mai extravagant, tipator etc., care indeamna adolescentele spre haine nu tocmai obisnuite, comode, pe placul lor etc., dar pe care le poarta pentru a fi placute de ceilalti.
Eu le dau un sfat tuturor fetelor : Si eu sunt fata, si mie imi place sa ma imbrac bine, dar aratati bine numai atunci cand va simtiti bine, nu atunci cand esti incaltata cu o pereche de pantaofi cu tocuri pana la cer si nu te poti tine pe picioare. Creati'va singure hainele, personalizati'le, nu va lasati conduse de moda, conduceti voi moda!winking

| Mina a răspuns:

Prefer sa nu port "ce se poarta", prefer sa port ce ma avatajeaza, ce imi place, cu ce ma simt bine in pielea mea.

| stresu a răspuns:

Chestia aia despre care vorbesc tipele intre cursuri in timp ce eu bantui dupa cafea. Am auzit ca e bine sa te iei dupa ea, dar cum toti fac asta banuiesc ca o sa fie aglomeratie, asa ca stsau unde sunt.