| IsJustMe007 a întrebat:

Ce inseamna o femeie promiscua? am vazut intr-un film si nu am inteles ce inseamna

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

O easy girl. Mai pe intelesul tau o usuratica. Si mai pe intelesul tau - o curva.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PROMISCUITÁTE s. f. Amestec de indivizi foarte diferiți pe care îi reunește un mod de viață dubios și contradictoriu și un comportament necuviincios. ♦ Conviețuire în condiții de mizerie sau de imoralitate a mai multor persoane de sex diferit. [Pr.: -cui-] — Din fr.

Greu sa cauti in DEX, nu?

| FOTOmodel99 a răspuns:

Pomiscua adica care ii pac aventurile gen s**.